займ на карту срочно
کد خبر: 48160 | سرویس: سیاست
تاریخ انتشار: 3 جولای 2024 | ساعت » 17:20

جمعی از اساتید دانشگاه‌های سراسر کشور در بیانیه‌ای حمایت خود را از سعید جلیلی در دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری، اعلام کردند.

به گزارش کیانسه، جمعی از اساتید دانشگاه‌های سراسر کشور در بیانیه‌ای حمایت خود را از سعید جلیلی  در دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری،  اعلام کردند.

در این بیانیه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ملت شریف ایران
انتخابات ریاست جمهوری پیش‌رو بسیار سرنوشت‌ساز است. مردم ایران بیش از چهار دهه برای رسیدن به قله ایستاده‌اند. سختی‌های ترورهای دهه۶۰، جنگ تحمیلی، تحریم‌های فلج‌کننده، دفاع از وطن در گرداگرد حرم را تحمل کرده‌اند و در کوران همین سختی‌ها و رنج‌ها تا پای جان در کلاس‌ها، پژوهشگاه‌ها، آزمایشگاه‌ها‌ و میدان دانش و فناوری به عنوان سرداران جبهه علم و فناوری جهاد جانانه کرده‌اند. اینک‌ به قله نزدیک شده‌ایم وچند صباح دیگر، با ادامه راه شهید خدمت رییسی عزیز؛ به عبور از سختی‌ها و رنج‌های تحریم، زورگویی‌های‌ بدخواهان مردم ایران نزدیک شده‌ایم. توانستیم نشان دهیم که با تعامل خردمندانه با دنیا، دوستی با کشورهای همسایه، هم‌راهی با کشورهای همسو، تاثیرگذارترین کشور در منطقه‌ و از کشورهای مقتدر در دنیا بشویم.

توانستیم با تلاش‌های علمی و فناورانه به مرجعیت علمی در دنیا برسیم. توانستیم با تجربه ترکیب میدان و دیپلماسی، تکیه به سرمایه های درونی همزمان با استفاده از فرصت‌های خارجی یک جهان فرصت پیش روی خود را برای یک ایران پر از جهش ایجاد کنیم. این راه باید قویتر ادامه یابد؛ اینک وقت انتخاب است؛ انتخاب برگشت از قله و ماندن خستگی صعود در تن ملت یا ادامه برای صعود و رسیدن به قله و شادکامی ملت!

ما اساتید دانشگاه‌ها برنامه‌های دکتر سعید جلیلی را به دقت شنیدیم. توان او را سنجیدیم. سابقه‌ اجرایی او را مطالعه نمودیم. شخصیت علمی، گفتمان انقلابی او را در نظر گرفتیم.‌صداقت، دیانت، سلامت، امانت و ساده زیستی او را در نظر گرفتیم و بر اساس دلایل متعددی او را ادامه دهنده راه شهیدان رجایی و رئیسی دیده‌ایم. از جمله دلایل ما:

‌ ۱-فهم راهبردی توأم با تجربه اجرایی و داشتن بینش توسعه‌گرا و برنامه واقع گرایانه‌

۲-اشراف به نظام مسائل کشور

۳- متواضع در برابر مردم، متعهد به خدمت، مشورت‌پذیری و نخبه‌گزینی

۴- دوری از فریب، مشغول سازی بیهوده مردم، سیاه نمایی، هیولاسازی ودو قطبی سازی جعلی

۵- درایت، شجاعت، شهامت، مسلط به زبان گفتگو در عرصه دیپلماسی

‌۶- ادامه یافتن برنامه‌های موفق و آغاز شده دولت شهید رییسی.

۷- ساده زیستی، مردمی بودن، سخت‌کوشی و تلاش خستگی ناپذیر.

در کنار دلایل هفتگانه، شواهد زنده و تاریخی وجود دارد که حمایت و انتخاب ایشان یک وظیفه‌ دینی و ملی و اقدامی خردمندانه می‌باشد؛ با انتخاب او،

۱- مردم شاد و دشمنان قسم خورده ایران و ایرانی دچار یاس خواهند شد.

۲- دولت سوم آقای روحانی شکل نخواهد گرفت و دوران رکود و ناتوانی باز‌ نخواهد گشت.

۳- اتحاد مردم و دولت در مسیر خدمت و شکوفایی تقویت خواهد شد.

اینک ما دانشگاهیان بر اساس دلایل و شواهد بسیار که برخی از آنها ذکر گردید، دکتر سعید جلیلی را به عنوان‌ اصلح انتخاب نموده و از شما می‌خواهیم با انتخاب ایشان در مرتبه نخست و روشنگری در گام بعد، دیگران را به انتخاب اصلح دعوت نمائید.

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله

برچسب ها:
Subscribe
مرا آگاه ساز اگر
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
جدیدترین اخبار
سیاست روز
سیاست چیست
سیاست نامه
سیاست گذاری
سیاستمدار
سیاست های زنانه
سیاست ایران
سیاست خارجی ایران
سیاستگذاری عمومی