займ на карту срочно
کد خبر: 47704 | سرویس: سیاست
تاریخ انتشار: 13 ژانویه 2024 | ساعت » 20:13

کارشناس مسائل بین الملل به خبرانلاین گفت:امریکا با تمام توان خود علیه مردم یمن وارد عمل شد اما روزهای اینده روزهای بسیار سختی برای امریکا و انگلیس خواهد بود لذا ارتش یمن و انصار الله برنامه ریزی بسیار گسترده ای برای امریکا و انگلیس در نظر دارد.

 حمله‌ی مشترک آمریکا و انگلستان از بامداد جمعه تا الان علی‌رغم تهدیدات ارتش یمن ادامه دارد. فرماندهی مرکزی آمریکا ارتش آمریکا( سنتکام)روز شنبه اعلام کرد که موشک‌های تاماهاوک از ناو یو اس اس کارنی نیروی دریایی آمریکا به سمت سایت راداری یمن شلیک شده است. بامداد جمعه در ساعت ۳:۴۵ دقیقه ارتش آمریکا یک سایت رادار یمنی‌ها را مورد حمله قرار داد و تا الان به صورت رگباری حملات زمینی و هوایی خود را انجام داده است. آمریکایی‌ها دلیل این حمله را جلوگیری از حمله‌ی ارتش یمن و انصارالله به کشتی‌های تجاری که از تنگه‌ی باب المندب رد می‌شدند؛ اعلام کرد.آیا انگیزه‌ی آمریکا برای چنین حمله‌ای واقعا چنین بوده است؟ چه نیازی به حمله با چنین تجهیزات کاملی بوده است؟ آیا ارتش یمن و انصار الله توان پاسخگویی را دارند؟ در این باره با حسن هانی زاده کارشناس مسائل بین‌الملل گفت و گو کردیم:

ارزیابی شما از حمله‌ی مشترک آمریکا و انگلستان به کشور یمن چیست؟ انگیزه‌ی آن‌ها برای چنین حمله‌ای چه بوده است؟

اقدام اخیر مشترک آمریکا و انگلیس در حمله‌ به شهرهای یمن نقض آشکار قوانین بین‌المللی و حاکمیت ملی یمن تلقی می‌شود. به اعتبار اینکه انصار الله و ارتش یمن با عنوان بخشی از حاکمیت ملی این کشور در چهارچوب ماموریت های انسانی، عربی، اخلاقی و اسلامی برای کمک به مردم فلسطین مخصوصا اهالی غزه به درگیری های غزه ورود پیدا کردند و به دلیل اینکه انصار الله و ارتش یمن بازوان محور مقاومت تلقی می شوند و از انجایی که ارتش اسرائیل در طول صد روز گذشته با استفاده از هواپیماهای پیشرفته به کشتار مردم غزه ادامه می داد و اخطارهای مکرری که صورت گرفته به دلیل همراهی امریکا و کشورهای اروپایی با رژیم صهیونیستی بی نتیجه بوده است و همچنین ناتوانی شورای امنیت در منع کشتار مردم غزه لذا انصار الله و ارتش یمن وارد عمل شدند و از آنجایی که تنگه ی باب المندب بخشی از قلمرو دریایی یمن تلقی می شود لذا انصارالله و یمن کشتی های حامل سلاح‌های کشتار جمعی به سمت اسرائیل را توقیف کردند و این حق طبیعی مردم یمن هست که مانع ادامه ی کشتار مردم غزه بشوند از انجایی که ارتش رژیم صهیونیستی دچار فرسایش شد و ناتوانی خودش را در جنگ غزه نشان داد؛امریکا دچار نگرانی شد و تلاش کرد یک ائتلاف جهانی علیه انصار الله تشیکل بدهد و لذا حملات هوایی خودش را برای کمک به رژیم صهیونیستی در کشتار مردم علیه شهرهای یمن آغاز کرد. این امر نشان می دهد که یک طراحی از پیش سازمان یافته برای نابودی غزه و اخراج مردم غزه از این شهر و کوچاندن اجباری مردم غزه به کشورهای اطراف وجود دارد و به همین دلیل انصارالله با هوشمندی سعی کردند مانع اجرای طرح اخراج مردم غزه شوند. شرایط، شرایط بسیار پیچیده ای است حمله ی امریکا و انگلیس به شهرهای یمن نقض اشکار قوانین بین المللی است به اعتبار اینکه یمن عضو سازمان ملل اتحادیه ی عرب و سازمان همکاری های اسلامی و این کار نوعی اعلام جنگ علیه ملت یمن است الان انصارالله و ارتش یمن در صدد پاسخ کوبنده هست و امریکا با این بازی خطرناک سعی دارد که جنگ را در منطقه گسترش دهند و شرایطی را فراهم کنند که جنگ به نفع رژیم صهونیستی به پایان برسد و با توجه به اینکه محور مقاومت امادگی لازم را برای تقابل با هژمونی امریکا دارد روزهای اینده روزهای بسیار پر تنشی در این منطقه خواهد بود.

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله

برچسب ها:
Subscribe
مرا آگاه ساز اگر
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
جدیدترین اخبار
سیاست روز
سیاست چیست
سیاست نامه
سیاست گذاری
سیاستمدار
سیاست های زنانه
سیاست ایران
سیاست خارجی ایران
سیاستگذاری عمومی