займ на карту срочно
کد خبر: 47677 | سرویس: سیاست
تاریخ انتشار: 10 ژانویه 2024 | ساعت » 12:38

رسانه آمریکایی واشنگتن پست امروز به نقل از یک مقام ارشد آمریکایی اعلام کرد: اسرائیل عقب‌نشینی بزرگ از شمال غزه را آغاز کرده است.

المیادین به نقل از رسانه آمریکایی واشنگتن پست امروز سه شنبه در گزارشی اعلام کرد: اسرائیل هزاران نیروی خود را از غزه به عنوان بخشی از عقب نشینی بزرگ از شمال نوار غزه خارج کرده است.

در گزارش واشنگتن پست به نقل از یک مقام ارشد آمریکایی در این ارتباط آمده است: اسرائیل به واشنگتن از قصد خود برای کاهش عملیات در مرحله بعدی جنگ خود در غزه اطلاع داده است. تل آویو به واشنگتن اطلاع داده است که بر تعداد کمتری نیرو تکیه خواهد کرد و بمباران هوایی را نیز کاهش خواهد داد.

گزارش این رسانه آمریکایی در ادامه اضافه می کند: اسرائیل به واشنگتن اطلاع داده است که نیروهای ویژه را برای از بین بردن رهبران و توانمندی های حماس مستقر خواهد کرد. تضمین های قبلی اسرائیل محقق نشد و امیدواریم این آغاز واقعی کاهش نیروها باشد.

واشنگتن پست به نقل از مقام ارشد آمریکایی افزود: «بلینکن» (وزیر خارجه آمریکا) در جلسات متوالی امروز از مقامات اسرائیل خواست تا از جنگ همه جانبه با حزب الله خودداری کنند. وی از مقامات اسرائیل خواست تا به طور جدی درباره برنامه ریزی برای آنچه پس از پایان جنگ در غزه رخ می دهد، فکر کنند. بلینکن بر اساس دیدارهایش با سران عربستان سعودی، امارات، قطر، اردن و ترکیه، طرحی برای آینده غزه ارائه کرده است.

این در حالیست که دانیل هاگاری، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی پیشتر با ادعای تغییر نحوه عملیات‌های این رژیم در نوار غزه، مدعی شد که شدت حملات در این باریکه کاسته خواهد شد و این رژیم در آنچه او جنگ با حماس خوانده است، به عملیات‌های ویژه متوسل خواهد شد.

هاگاری در گفت‌وگو با نیویورک‌تایمز مدعی شد که ارتش رژیم صهیونیستی برخلاف یورش‌های گسترده اوایل جنگ غزه، در قالب گروه‌های کوچک‌تر اقدام به حملات ناگهانی خواهد کرد.

وی مدعی شد: جنگ وارد فاز دیگری شد. البته این تغییر تشریفات خاصی نخواهد داشت و اطلاعیه و اتفاقات چندان قابل توجهی در کار نیست.

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله

برچسب ها:
Subscribe
مرا آگاه ساز اگر
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
جدیدترین اخبار
سیاست روز
سیاست چیست
سیاست نامه
سیاست گذاری
سیاستمدار
سیاست های زنانه
سیاست ایران
سیاست خارجی ایران
سیاستگذاری عمومی