займ на карту срочно
کد خبر: 47629 | سرویس: سیاست
تاریخ انتشار: 27 دسامبر 2023 | ساعت » 20:53

رئیس سازمان برنامه و بودجه از به روز رسانی پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان خبر داد و گفت: ممکن است افراد بین دهک‌های درآمدی بر اساس آزمون وسع جابجا شوند اما در دولت اراده‌ایی برای کاهش تعداد یارانه بگیران وجود ندارد.

به گزارش کیانسه، داود منظور در حاشیه هیات دولت در جمه خبرنگاران با اشاره به بروزرسانی پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان گفت: ممکن است بر اساس آزمون وسع یارانه‌ بگیران افراد بین دهک‌های درآمدی جابجا شوند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره کاهش تعداد یارانه بگیران با افزایش اعتبار خرید، گفت: در دولت اراده‌ایی برای کاهش تعداد یارانه بگیران وجود ندارد. ما منابع را پیش بینی کردیم اما طبیعی است براساس اطلاعات جدید پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان ممکن است افرادی که قبلا جزو یارانه بگیران بوده‌اند با اطلاعات جدید جزو یارانه بگیران نباشند.

منظور درباره دلایل اعلام نشدن قیمت‌گذاری محصولات کشاورزی، گفت: در قانون برای تعیین قیمت تضمینی ۴ روش پیش بینی شده که یکی از آنها قیمت تمام شده تولید است که مرجع رسیدگی آن که سازمان حمایت مصرف کننده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: اما روش تعیین قیمت فقط قیمت تمام شده نیست بلکه سه روش دیگر هم وجود دارد که بر اساس آن عملا کمیسیون قیمت گذاری، قیمت را نهایی می‌کند.

منظور در پاسخ به سوالی درباره مالیات خرید و فروش طلا گفت: اتفاق جدیدی رخ نداده و قانون ارزش افزوده درباره خرید و فروش طلا مصوب سال ۱۴۰۰ تغییری نکرده است.

وی افزود: طلا مشمول مالیات نمی‌شود بلکه اجرت ساخت طلا مشمول مالیات ارزش افزوده می‌شود.

معاون رئیس جمهور درباره اینکه گفته شده که ارز لازم را برای واردات خودرو نداریم، گفت: برای پیش بینی‌ دقیق باید تعداد واردات خودرو و میزان ارز تخصیصی سنجیده شود. برای اینکه دچار کسری بودجه نشویم باید دقت پیش بینی‌ها را بالا برد. یکی از درآمدهای ما عوارض حاصل از واردت خودرو است.

منظور در پاسخ به سوالی که «آیا درباره تامین ارز خودرو مشکلی وجود ندارد؟» گفت: باید بانک مرکزی تصمیم بگیرد.

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله

برچسب ها:
Subscribe
مرا آگاه ساز اگر
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
جدیدترین اخبار
سیاست روز
سیاست چیست
سیاست نامه
سیاست گذاری
سیاستمدار
سیاست های زنانه
سیاست ایران
سیاست خارجی ایران
سیاستگذاری عمومی