займ на карту срочно
کد خبر: 47446 | سرویس: سیاست
تاریخ انتشار: 18 نوامبر 2023 | ساعت » 12:21

صحرایی گفت: از آغاز فعالیت دولت سیزدهم تاکنون پنج هزار و ۸۰۶ مدرسه یعنی روزانه هشت مدرسه ساخته شده است.

به گزارش کیانسه: وزیر آموزش و پرورش در آیین افتتاح دبستان زنده یاد حسن نیکنام در شهرستان نظرآباد گفت: مدرسه راهبردی‌ترین نهاد اجتماعی و امید هر کشوری است.

وی بیان کرد: نهضت مدرسه سازی از افتخارات دولت سیزدهم است که امروز به ایستگاه استان البرز رسید و این مدارس ساخته شده سراسر امید آفرین است.

صحرایی افزود: نهضت مدرسه سازی با حضور خیرین برکت گرفته و بیش از نیمی از مدارس را خیرین ساختند.

وی گفت: اگر چه دولت از خیرین مدرسه ساز عقب افتاده، اما جبران می‌شود و تا پایان سال ۸۰۰ مدرسه ساخته می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش ضمن قدردانی از خیرین و مسوولان البرز در امر مدرسه سازی یادآورشد: دعا می‌کنم در دل این مدارس انسان‌های سالم پرورش پیدا کند تا آینده‌ای روسن برای ایران اسلامی رقم زنند.

وی با اظهار امیدواری برای تکثیر خانواده‌های خیری مانند نیکنام افزود: وصیت این خیر که توجه به اخلاق در کنار علم و فنون است باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

دولت در توسعه فضا‌های آموزشی از هیچ تلاشی دریغ ندارد

وزیر آموزش و پرورش در ادامه تاکید کرد: دولت تمام تلاش خود را برای توسعه فضا‌های آموزشی بکار گرفته است.

وی ادامه داد: امروز باید هرچه بیشتر در جانمایی مدلرس دقت نظر داشت چراکه شهرستان صنعتی نظرآباد نیاز به تقویت هنرستان‌ها دارد تا بازار کار آن در سن پایین تقویت شود.

صحرایی بیان کرد: موضوع مدارس تیزهوشان و شاهد شهرستان نظر آباد در چارچوب دستورالعمل‌ها پیگیری شود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز در این آیین با اعلام همکاری ۵۰ هزار معلم برای آموزش بیش از ۵۰۰ دانش اموز بیان کرد: اقدامات موثری در دولت سیزدهم برای توسعه فضا‌های آموزشی داشتیم.

” علی حجرگشت” افزود: شهرستان نظرآباد ۳۲ هزار دانش آموز دارد که به همت خیرین و دولت اکنون تراکم دانش آموزی آن ۲ نفر از میانگین استان کمتر شده است.

وی یادآورشد: با توجه به مهاجر پذیری این شهرستان درصدد توسعه امکانات آموزشی بیشتر آن هستیم.

حجر گشت ادامه داد: به برکت نگاه ویژه دولت سیزدهم اکنون توسعه فضا‌های ورزشی را در استان البرز نیز شاهد هستیم بطوریکه بزرگترین چمن مصنوعی در روستای نجم آباد در شهرستان نظر آباد افتتاح شد.

فرماندار شهرستان نظرآباد نیز در آیین افتتاح دبستان زنده یاد حسن نیکنام در شهرستان نظر آباد یادآورشد: کاستی‌هایی در بخش سرایداری این شهرستان است.

” حسین بغدادی” افزود: در اجرای طرح نهضت مدرسه سازی از سال گذشته تا کنون ۹ مدرسه، ۲ سالن آموزشی، پنج زمین فوتبال که شمار آن‌ها تا پایان سال به ۱۰ زمین می‌رسد در نظرآباد افتتاح شده است.

وی تاکید کرد: این شهرستان نیاز به توسعه و ساخت مدارس فرسوده با همت بیشتر خیرین دارد که مدارس تیزهوشان و شاهد نیز باید در ان دیده شود.

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله

برچسب ها:
Subscribe
مرا آگاه ساز اگر
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
جدیدترین اخبار
سیاست روز
سیاست چیست
سیاست نامه
سیاست گذاری
سیاستمدار
سیاست های زنانه
سیاست ایران
سیاست خارجی ایران
سیاستگذاری عمومی