займ на карту срочно
کد خبر: 47414 | سرویس: سیاست
تاریخ انتشار: 12 نوامبر 2023 | ساعت » 10:25

دادستان کرمانشاه گفت: دریافت وجه نقد توسط پزشکان از بیماران، رفتاری برخلاف قانون و وسیله‌ای برای فرار مالیاتی است که جرم محسوب شده و مستلزم تعقیب قانونی و کیفری خواهد بود.

به گزارش کیانسه از فارس ، حمیدرضا کریمی دادستان کرمانشاه امروز در جمع خبرنگاران، با اشاره به تخلفات برخی مشاغل به‌خصوص پزشکان در اخذ وجه نقد از مراجعین، اظهار کرد: براساس گزارشات متعددی که از سوی شهروندان دریافت کرده‌ایم، برخی از مشاغل در بخش مراکز درمانی خصوصی مانند پزشکان، مراکز تصویربرداری، آزمایشگاه‌های تشخیص طبی و… مراجعین را وادار به پرداخت وجه نقد می‌کنند.

وی افزود: پزشکان و این مراکز برخلاف قوانین حاکم به خصوص ضوابط مقرر در قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان از این شیوه غیرقانونی استفاده می‌کنند.

دادستان کرمانشاه تصریح کرد: این رفتار برخلاف قانون، اخلاق و وسیله‌ای برای فرار مالیاتی است که سبب تضییع حقوق شهروندان و تحمیل زحمت به آن‌ها می‌شود و همچنین جرم محسوب شده و مستلزم تعقیب قانونی و کیفری خواهد بود.

وی با تأکید بر اینکه دادستانی کرمانشاه در راستای حفظ حقوق عامه این موضوع را در دستور کار خود قرار داده، گفت: در این موضوع طی مکاتبه‌ای با دانشگاه علوم پزشکی این نهاد را مکلف کرده‌ایم تا بر رفتار پزشکان و مراکز درمانی خصوصی در این رابطه نظارت کند.

کریمی اضافه کرد: بنابراین اعلام می‌شود، هرگونه استفاده از شیوه‌های غیرقانونی برای اخذ وجه از بیماران و ارجاع آن‌ها به تهیه وجه نقد و عدم استفاده از کارتخوان خلاف قوانین و مقررات مربوطه و ترفندی برای دور زدن قانون و فرار مالیاتی است و مستوجب پیگرد قضایی خواهد بود.

وی یادآور شد: لازم است دانشگاه علوم پزشکی علاوه بر اقدامات نظارتی، از طریق سامانه‌ مربوط به شکایات مردمی نیز مستندات لازم را جمع‌آوری و نتیجه را به صورت مستمر جهت اقدام قانونی به این مرجع  اعلام کنند.

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله

برچسب ها:
Subscribe
مرا آگاه ساز اگر
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
جدیدترین اخبار
سیاست روز
سیاست چیست
سیاست نامه
سیاست گذاری
سیاستمدار
سیاست های زنانه
سیاست ایران
سیاست خارجی ایران
سیاستگذاری عمومی