займ на карту срочно
کد خبر: 47371 | سرویس: سیاست
تاریخ انتشار: 31 اکتبر 2023 | ساعت » 19:24

فرمانده انتظامی استان البرز از دستگیری ۲۰ نفر از اعضای باند با ۵ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال کلاهبرداری از شهروندان با ترفند پیش فروش خودرو با قیمت کارخانه خبر داد.

سردار حمید هداوند اظهار کرد: به دنبال مراجعه چندین مال باخته به پلیس آگاهی و طرح شکایت در رابطه کلاهبرداری یک شرکت فروش لیزینگی خودرو با قیمت کارخانه و متواری شدن اعضای این شرکت، بررسی موضوع در دستور کار اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی با اشاره به شناسایی بیش از ۶۵۰ مالباخته مرتبط با این پرونده، افزود: بررسی‌های اولیه حکایت از این داشت که سردسته این باند کلاهبرداری با اجاره یک دفتر لوکس در شهر کرج و استخدام چندین نفر اقدام به دریافت مبالغی از شهروندان برای ثبت نام خودرو با قیمت کارخانه کرده و در ابتدا برای جلب اعتماد سوژه‌های خود چند خودرو را به نزدیکان خودشان تحویل و اقدام به تبلیغ گسترده این موضوع در فضای مجازی و بیلبوردهای شهری نموده و پس از دریافت وجوه کلاهبرداری تحت عنوان پیش پرداخت دفتر خود را جمع و متواری شده‌اند.

فرمانده انتظامی استان البرز اضافه کرد: در ادامه با انجام تحقیقات گسترده از سوی کارآگاهان، طی چندین ماه ۲۰ نفر از اعضای این باند کلاهبرداری شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی در استان‌های البرز و گیلان دستگیر شدند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به شناسایی ۶۵۰ مالباخته این پرونده، تصریح کرد: ارزش کلاهبرداری‌های صورت توسط این باند بیش از ۵ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال برآورد می‌شود.

سردار هداوند در پایان از معرفی متهمان و مالباختگان به مرجع قضائی، خاطرنشان کرد: لازم است از اعتماد نا بجا به افراد و اینگونه فریب کاری‌های حوزه خرید و فروش اموال، املاک، وسایل نقلیه و سایر موارد خودداری و برای هرگونه خرید، تنظیم قرارداد و پرداخت وجه نیز با دقت و انجام بررسی‌های لازم، هوشیاری و مشورت با افراد آگاه عمل کنیم.

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله

برچسب ها:
Subscribe
مرا آگاه ساز اگر
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
جدیدترین اخبار
سیاست روز
سیاست چیست
سیاست نامه
سیاست گذاری
سیاستمدار
سیاست های زنانه
سیاست ایران
سیاست خارجی ایران
سیاستگذاری عمومی