займ на карту срочно
کد خبر: 47362 | سرویس: سیاست
تاریخ انتشار: 31 اکتبر 2023 | ساعت » 19:11

سخنگوی جنبش حماس در خصوص عملیات زمینی رژیم صهیونیستی در نوار غزه، اعلام کرد که این پیشروی زمینی در محورهای ضعیف ادامه دارد و تاکنون هیچ‌دستاوردی برای اشغالگران نداشته است.

به گزارش کیانسه : یک سخنگوی جنبش حماس در غزه، امروز (سه‌شنبه، ۳۱ اکتبر)، در گفت‌وگو با شبکه الجزیره، توضیحات و جزئیات بیشتری از روند حمله زمینی نظامیان اشغالگر صهیونیست در نوار غزه ارائه کرد.

وی تصریح کرد: «نیروهای اسرائیلی تانک‌های خود را وارد مکان‌هایی کردند که چیزی در آن نبود. اشغالگران در چند محور حرکت زمینی خود را آغاز کردند و عملا عملیات زمینی را کلید زدند که بنا بر ملاحظات خود، آن را علنا اعلام نکردند. [رژیم اشغالگر] در برخی از محورها و مناطق کشاورزی و مکان‌هایی که قبل از بمباران، چندین نفر در آن ساکن بودند، در حال پیشروی است و وارد محورهای ضعیفی می‌شود که قبلا بمباران شده و در واقع می‌توان گفت که [این پیشروی] تاکنون هیچ دستاورد نظامی نداشته است».

وی در ادامه به صهیونیست‌ها هشدار داد و گفت: کسی که در نخستین ضربه در طوفان الاقصی، دشمن را غافلگیر کرد، غافلگیری‌های زیادی برای آن دارد و القسام در آمادگی کامل به سر می‌برد. مقاومت ایمان دارد که می‌تواند ارتش اشغالگر را شکست دهد و آن را از تحقق اهدافش محروم کند.

از سوی دیگر، کتائب شهید عزالدین القسام نیز امروز (در بیست و پنجمین روز عملیات طوفان‌الاقصی) اعلام کرد که به نیروهای اسرائیلی در بیت حانون واقع در شمال غزه حمله کرده است و برای آن‌ها کمین گذاشته است.

ظهر دیروز (۳۰ اکتبر) نیز، منابع فلسطینی، از نفوذ چند تانک رژیم صهیونیستی به جاده «صلاح الدین» در حومه شهر غزه خبر دادند که با پاسخ رزمندگان مقاومت فلسطین مواجه شد و این تانک‌ها بعد از ده دقیقه استقرار در جاده صلاح‌الدین به سمت شرق عقب‌نشینی کردند.

این در حالی است که رسانه‌های صهیونیستی ادعا می‌کنند که رژیم صهیونیستی از چهار محور در حال پیشروی با سرعتی بسیار پایین به عمق غزه است که عبارتند از محور زیکیم بیت لاهیا، محور ایرز بیت حانون ، محور سدیروت جبالیا در شمال غزه و ناحال عوز به حجر الدیک و محور نیرعوز به سمت خان یونس در شرق غزه.

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله

برچسب ها:
Subscribe
مرا آگاه ساز اگر
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
جدیدترین اخبار
سیاست روز
سیاست چیست
سیاست نامه
سیاست گذاری
سیاستمدار
سیاست های زنانه
سیاست ایران
سیاست خارجی ایران
سیاستگذاری عمومی