займ на карту срочно
کد خبر: 46826 | سرویس: سلامت
تاریخ انتشار: 12 جولای 2023 | ساعت » 1:30

معاون پژوهشی جهاددانشگاهی استان سمنان گفت: یکهزار و ۲۰۰ نمونه در نمایندگی خون بند ناف این نهاد در استان با اطلاع‌رسانی به خانواده‌ها ذخیره‌سازی شده است.

نعمت الله نظری روز سه شنبه در آیین افتتاح شعبه نمایندگی خون بند ناف رویان جهاددانشگاهی استان سمنان در شهرستان دامغان افزود: ظرفیت درمان بیش از ۸۰ بیماری خونی و غیرخونی با استفاده از سلول‌های بنیادی وجود دارد و با این حال، می توان گفت که هر بیماری که آسیب سلولی داشته باشد، از طریق سلول‌های بنیادی موجود در خون بند ناف قابل درمان است.

وی با اشاره به فعالیت نزدیک به ۱۰ ساله نمایندگی خون بند ناف جهاددانشگاهی در استان سمنان اشاره کرد و افزود: این نمایندگی از سال ۱۳۹۲ تا کنون در جهاددانشگاهی استان در حال خدمت‌رسانی است و تا کنون بالغ بر سه هزار و ۵۰۰ هزار مراجعه و بیش از یکهزار و ۲۰۰ نمونه از استان سمنان در بانک خون بند ناف رویان جهاددانشگاهی ذخیره سازی شد.

معاون پژوهشی جهاددانشگاهی استان سمنان با تأکید بر اینکه خدمات ذخیره‌سازی خون بند ناف نوزادان در تمام شهرستان های استان ارائه می شود، ادامه داد: با توجه به برخورداری نمایندگی از نیروی مجرب در زمینه ژنتیک، مهمترین وظیفه این نمایندگی اطلاع رسانی، جمع آوری، ارتباط مستمر با جامعه هدف و ارسال نمونه خون بند ناف خانواده های متقاضیان است.

نظری از امکان ارائه تسهیلات بانکی مناسب به متقاضیان ذخیره سازی خون بند ناف در استان سمنان خبر داد و گفت: کسب عنوان‌های نمایندگی برتر در کشور، مدیر نمایندگی خون بند ناف برتر کشور، بیشترین درصد رشد نمونه های فریزشده در سال ۹۵ و بیشترین درصد رشد ثبت قراردادهای اینترنتی در کشور در سال ۹۸، از جمله موفقیت های کسب شده توسط نمایندگی خون بند ناف جهاددانشگاهی استان سمنان در کشور است.

وی ابراز کرد که در راستای تسهیل در عقد قرارداد مشتریان و ارائه خدمات سریع‌تر و بهتر، دفتر نمایندگی خون بند ناف نوزادان جهاددانشگاهی با حضور مدیر امور نمایندگی های شرکت فناوری بُن‌یاخته‌های رویان جهاددانشگاهی و تعدادی از مسئولان شهرستان دامغان در این شهرستان به نشانی بلوار شمالی، خیابان آزادی۹، ساختمان آرمان شهر، طبقه دوم افتتاح و راه اندازی شد.

وی اضافه کرد: تا پیش از این، فعالیت ها و خدمات تخصصی خون بند ناف در شهرستان دامغان از سوی نمایندگی استان سمنان پیگیری و انجام می شد که از امروز و با افتتاح دفتر نمایندگی، خدمات به صورت حضوری و مستقیم ارائه می شود.

معاون پژوهشی جهاددانشگاهی استان سمنان ادامه داد: در حال حاضر نمایندگی خون بند ناف رویان جهاددانشگاهی استان در تمام شهرستان های استان فعال است و ارائه خدمات در سه شهرستان سمنان، دامغان و شاهرود به صورت حضوری در دفاتر و شعبه‌های نمایندگی ارائه می شود.

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله

برچسب ها:
Subscribe
مرا آگاه ساز اگر
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
جدیدترین اخبار