займ на карту срочно
کد خبر: 46741 | سرویس: ورزش
تاریخ انتشار: 5 می 2023 | ساعت » 11:29

استقلال امروز به مصاف صنعت نفت می‌رود و منتظر نتیجه سپاهان و پرسپولیس می‌ماند.

فاصله دو امتیازی با صدرنشین لیگ برتر و اختلاف یک امتیازی با تیم دوم، قهرمانی را برای استقلال دشوار کرده است. آبی‌ها عملاً نیاز دارند که پرسپولیس در سه بازی باقی مانده خود چهار امتیاز از دست بدهد وسپاهان نیز دو امتیاز تا استقلال با برتری در سه بازی باقی مانده قهرمان لیگ برتر شود.

وضعیت استقلال در رتبه سوم جدول به گونه‌ای است که دیگر با امتیاز مساوی و بواسطه تفاضل گل بهتر قهرمان لیگ برتر نخواهد شد و باخت به سپاهان و پرسپولیس در بازی‌های رو در رو عملاً همه شانس‌های استقلالی‌ها را برای رسیدن به قهرمانی با امتیاز مساوی از بین برده است.

حتی پیش از دربی که استقلال با وجود امتیاز مساوی با سپاهان در صدر جدول قرار داشت، صدرنشین قطعی لیگ به شمار نمی‌رفت و اگر در ادامه لیگ به صدرنشینی خود با امتیاز مساوی ادامه می‌داد، در هفته پایانی جای خود را به سپاهان که آن روز تیم دوم بود، می‌داد. به همین دلیل استقلال نیاز داشت که اولاً خودش امتیازی از دست ندهد و در مرحله بعد رقبایش نیز امتیاز از دست بدهند تا کار به شمارش امتیازات در بازی رو در رو نکشد.

البته استقلال با شکست در دربی تا رتبه سوم سقوط کرد و حالا برای بازگشت دوباره به صدر جدول نیازمند فرصت سوزی‌های مدعیان است. شاید روی کاغذ قهرمانی استقلال تا حدی نشدنی جلوه کند و این طور به نظر برسد که استقلال دیگر شانسی برای قهرمانی ندارد اما اتفاقاتی در لیگ برتر رخ داده که همه معادلات را ناگهان برهم زده است. قهرمانی استقلال در لیگ هشتم همین گونه رخ داد. استقلال در مشهد با کمترین امید ممکن مقابل پیام قرار گرفت و ذوب آهن اگر یک تساوی مقابل فولاد خوزستان به دست می‌آورد، استقلال قهرمان نمی‌شد اما فولاد طی یک بازی اعجاب انگیز با چهار گل از سد ذوب آهن گذشت و استقلال هم پیام را برد تا در کمال شگفتی جام قهرمانی را درکنار جوار امام رضا(ع) به دست آورد.

حالا نیز احتمال قهرمانی استقلال بواسطه معادلاتی که وجود دارد کم نیست. چه بسا سپاهان مقابل نفت مسجد سلیمان به بن‌بست بخورد و پرسپولیس نیز مقابل پیکان به برتری نرسد. یک تساوی از سوی دو تیم استقلال را به صدر جدول نزدیک‌تر خوهد کرد و حالات روانی نامناسبی را برای دیگر رقبا به وجود خواهد آورد. هرچند که رقم‌خوردن این فعل و انفعالات منوط به برتری استقلال مقابل صنعت نفت آبادان است و آبی‌ها باید عصر جمعه شاگردان ویسی را شکست دهند و با خیال آسوده‌تر به بازی پرسپولیس مقابل پیکان نگاه کنند.

هرچند که باشگاه استقلال خواستار برگزاری همزمان بازی‌های هفته بیست و هشتم بود اما روز گذشته خبرهایی به باشگاه استقلال رسید که همزمانی برگزاری این دو بازی شدنی نیست و استقلال و سپاهان باید در همان عصر جمعه مقابل رقبای خود قرار بگیرند. این خبر بدان معنا است که برگزاری بازی میان استقلال و صنعت نفت آبادان قطعی شده و آبی‌ها باید خود را از لحاظ روحی و روانی آماده بازی یک روز زودتر از پرسپولیس کنند.

ساپینتو در این بازی کوین یامگا را در اختیار ندارد اما آخرین خبرها حکایت از حضور داسیلوا در ترکیب اصلی استقلال دارد. اگر داسیلوا برسد، دغدغه سرمربی استقلال مقابل صنعت نفت آبادان که در هفته‌های اخیر با مربیگری ویسی جانی تازه گرفته، کاهش خواهد یافت و استقلال می‌تواند روی ۳ امتیاز این بازی حساب ویژه باز کند.

در دیگر خطوط نیز استقلال مشکل آنچنانی نخواهد داشت و اگر در اوج هماهنگی باشد، تعداد موقعیت‌هایی که استقلال مقابل صنعت نفت آبادان به دست خواهد آورد، کم نخواهد بود. مهم است که مهاجمان استقلال از این فرصت‌ها نهایت استفاده را ببرند تا اتفاقی که در جم رخ داد تکرار نشود. استقلال در آن بازی حذفی بارها در موقعیت گلزنی قرار گرفت اما این موقعیت‌ها یکی بعد از دیگری از کف رفت تا بازی به وقت‌های اضافه برود و استقلال دقایق پرآشوبی را برای گذر از تیم لیگ یکی پارس جم پشت سربگذارد.

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله

برچسب ها:
Subscribe
مرا آگاه ساز اگر
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
جدیدترین اخبار