займ на карту срочно
کد خبر: 46012 | سرویس: سیاست
تاریخ انتشار: 25 آگوست 2022 | ساعت » 17:37

مجمع تشخیص مصلحت نظام، پیشنهاد فرهنگستان علوم پزشکی و وزارت بهداشت، درمان را برای ادغام «آموزش پزشکی» و «خدمات سلامت» بررسی کرد.

به گزارش کیانسه:مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه روز چهارشنبه به ریاست صادق آملی لاریجانی و با حضور رئیس قوه قضائیه و اعضای مجمع به بحث و بررسی درباره سیاست‌های کلی برنامه هفتم توسعه پرداخت.

در این جلسه بندهای مربوط به تحکیم نهاد خانواده، کاهش نابرابری اقتصادی، صندوق‌های بازنشستگی، تقویت بنیه دفاعی، امنیتی و انتظامی در سیاست‌های کلی برنامه هفتم مورد بررسی قرار گرفت.

اعضای مجمع در پنجمین جلسه خود در این هفته با تاکید بر تحکیم نهاد خانواده به عنوان واحد بنیادین جامعه اسلامی و بهره گیری از توان و ظرفیت بانوان «تحکیم نهاد خانواده به عنوان واحد بنیادین جامعه اسلامی با تاکید بر شأن مادری در آن و برنامه ریزی و تحقق الزامات فرهنگی، حقوقی و اقتصادی، برای ایفای این نقش و بهره گیری از توان و ظرفیت زنان در پیشرفت و حل مسائل کشور با تاکید بر حفظ کرامت آنان در جامعه و رفع موانع رشد و شکوفایی بانوان.» را در برنامه هفتم مصوب کردند.

در ادامه در موضوع رفع فقر و کاهش نابرابری‌های اجتماعی و استقرار نظام جامع تأمین اجتماعی، اعضای مجمع، «رفع فقر و کاهش نابرابری اقتصادی با کاهش شاخص ضریب جینی سالیانه حداقل یک صدم واحد در طول سال‌های برنامه.» و «استقرار نظام جامع تأمین اجتماعی و بیمه همگانی بر اساس سیاست‌های کلی تأمین اجتماعی» را تصویب کردند.

در ادامه موضوع تادیه بدهی دولت به صندوق‌های بازنشستگی، مورد بحث و بررسی اعضای مجمع قرار گرفت و «تادیه بدهی دولت به صندوق‌های بازنشستگی، حداکثر تا سال چهارم برنامه، به نحوی که در سال پایانی برنامه، صندوق‌ها هیچ اتکایی به بودجه کشور نداشته باشند و پرهیز از هرگونه ایجاد تعهد جدید بدون ارائه منبع متناسب و تحقق پذیر» و «کاهش کسری صندوق‌های بازنشستگی با اصلاحات سنجه‌ای به ویژه اصلاح سن بازنشستگی» مصوب شد.

در ادامه موضوع ادغام آموزش پزشکی و خدمات سلامت که پیشنهاد فرهنگستان علوم پزشکی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بود به این صورت مصوب شد: «تاکید بر تداوم و تثبیت ادغام آموزش پزشکی و خدمات سلامت در ساختار واحد».

در ادامه با توضیحات رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و در حضور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، فرمانده ارتش جمهوری اسلامی، فرمانده کل انتظامی، معاون ستاد کل نیروهای مسلح و وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، رئیس سازمان پدافند غیرعامل، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، اعضای مجمع «تقویت بنیه دفاعی، امنیتی و انتظامی به منظور ارتقای بازدارندگی و اکتساب علوم و فناوری‌های اقتدارآفرین مورد نیاز صنایع دفاعی و امنیتی با تاکید بر خودکفایی کشور در سامانه‌ها، تجهیزات اولویت دار و دفاع فعال و برقراری امنیت پایدار در مرزها» را تصویب کردند و به علاوه درصد مشخصی از بودجه عمومی دولت را برای این منظور به تصویب رساندند.

بنا بر این گزارش در ابتدای جلسه، آیت الله صادق آملی لاریجانی، درگذشت والده محمدباقر ذوالقدر دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام را به وی و خانواده معزا تسلیت گفت و مغفرت و علو درجات برای آن مرحومه و صبر و اجر برای بازماندگان از خداوند متعال مسالت کرد/مهر

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله

برچسب ها:
Subscribe
مرا آگاه ساز اگر
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
جدیدترین اخبار
سیاست روز
سیاست چیست
سیاست نامه
سیاست گذاری
سیاستمدار
سیاست های زنانه
سیاست ایران
سیاست خارجی ایران
سیاستگذاری عمومی