займ на карту срочно
کد خبر: 45653 | سرویس: جامعه
تاریخ انتشار: 8 آوریل 2022 | ساعت » 17:28

در حالی میانگین کیفیت هم‌اکنون هوای پایتخت ۴۷۵ و در شرایط خطرناک است که هوای هیچ یک از ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوای تهران در شرایط قابل قبول قرار ندارد.

 

بر اساس آخرین اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران کیفیت هوا در ایستگاه شریف (منطقه۲) در وضعیت خطرناک و در ایستگاه‌های تربیت مدرس (منطقه۶ )، ستاد بحران (منطقه۷)، شهرداری منطقه۲۲، میدان فتح (منطقه۹) و ایستگاه‌های پیروزی (منطقه ۱۳) در وضعیت بسیار ناسالم قرار دارد.

امروز ایستگاه شریف (منطقه۲) با شاخص ۳۹۹ آلوده‌ترین ایستگاه سنجش کیفیت هوای تهران بوده است.

در ایستگاه‌های اقدسیه (منطقه۱)،دانشگاه شهید بهشتی (منطقه ۱)، شهرداری منطقه ۴، پاسداران (منطقه ۳)، دانشگاه علم و صنعت (منطقه ۴)، ژئوفیزیک (منطقه ۶)، دانشگاه تهران (منطقه ۶)، شهرداری منطقه ۱۰، شهرداری منطقه ۱۱، شهرداری منطقه ۱۲، اتوبان محلاتی (منطقه۱۴) و پونک، پارک رازی (منطقه ۱۱)، پارک شکوفه (منطقه ۱۴)، شهرداری منطقه ۱۵، پارک سلامت (منطقه ۱۷)، پارک قائم (منطقه ۱۸)، فرمانداری شهر ری (منطقه ۲۰) ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون به عنوان آلاینده شاخص ثبت نشده و در بیشتر این ایستگاه‌ها آلاینده ذرات کمتر از ۲.۵ میکرون هوا را در شرایط ناسالم قرار داده است.

سازمان هواشناسی در این شرایط جوی نسبت به اجتناب از تردد غیرضروری توصیه کرده است.

گفتنی است که شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا “پاک”، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا “قابل قبول(سالم) یا متوسط”، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا “ناسالم برای گروه‌های حساس”، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا “ناسالم برای همه گروه‌ها”، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا “بسیار ناسالم” و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا “خطرناک” است.

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله

برچسب ها:
Subscribe
مرا آگاه ساز اگر
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
جدیدترین اخبار