займ на карту срочно
کد خبر: 44710 | سرویس: جامعه
تاریخ انتشار: 6 اکتبر 2021 | ساعت » 17:30

بالاخره پس از نزدیک به دو ماه از بلاتکلیفی بانک مرکزی، عضو هیات علمی دانشگاه امام‌صادق، رییس‌کل بانک مرکزی شد.

به گزارش کیانسه از خبرآنلاین، در حالی بانک مرکزی پس از تشکیل تیم اقتصادی دولت سیزدهم، با مدیریت قبلی این نهاد یعنی اکبر کمیجانی روزهای خود را سپری می‌کرد که امروز بالاخره تکلیف ریاست آن مشخص شد و سرانجام علی صالح‌آبادی با حکم سید ابراهیم رییسی، رییس‌کل بانک مرکزی شد.

نگاهی به سوابق گزینه احتمالی رییس کل بانک مرکزی نشان می‌دهد که علی صالح آبادی متولد سال ۱۳۵۷ در سبزوار بوده و دارای مدرک کارشناسی ارشد معارف اسلامی و مدیریت مالی از دانشگاه امام صادق و دکترای مدیریت مالی از دانشگاه تهران و همچنین عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق (ع) است.

وی، مدیرعامل فعلی بانک توسعه صادرات ایران و نخستین رییس سازمان بورس و اوراق بهادار کشور است. علی صالح‌آبادی در اول آذر سال ۱۳۸۴، همزمان با تصویب قانون بازار اوراق بهادار به سمت دبیرکل سازمان کارگزاران بورس اوراق بهادار تهران منصوب شد. در خرداد سال بعد و پس از تاسیس سازمان بورس و اوراق بهادار، از سوی شورای عالی بورس به عنوان رییس سازمان انتخاب شد و حدود یک دهه، هدایت بازار سرمایه کشور را برعهده داشت و آذر ماه ۱۳۹۳ از ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار ایران استعفا کرد.

در سوابق اجرایی صالح‌آبادی مسوولیت‌هایی همچون مدیر تالار منطقه‌ای بورس کرج و مسئول بررسی‌های سرمایه‌گذاری در شرکت سرمایه‌گذاری غدیر، سازمان تامین اجتماعی و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) دیده می‌شود.

وی عضویت در کمیته فنی هیئت خدمات مالی اسلامی IFSB  مالزی را نیز در کارنامه دارد.

0 0 vote
Article Rating

برچسب ها:
Subscribe
مرا آگاه ساز اگر
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
جدیدترین اخبار