займ на карту срочно
کد خبر: 44567 | سرویس: جامعه
تاریخ انتشار: 10 سپتامبر 2021 | ساعت » 8:31

نخست وزیر عراق روز پنج شنبه با صدور حکمی دستور دو برابر شدن شمار زائران کشور‌های اسلامی برای حضور در مراسم اربعین امام حسین (ع) را صادر کرد.

به گزارش کیانسه  از شبکه تلویزیونی العالم، مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق روز پنج شنبه با صدور حکمی دستور افزایش دو برابری شمار زائران کشور‌های اسلامی برای حضور در مراسم اربعین امام حسین (ع) را صادر کرد تا به این ترتیب شمار کل زائران از ۴۰ هزار نفر به ۸۰ هزار نفر افزایش یابد. شمار زائران ایرانی نیز از ۳۰ هزار نفر به ۶۰ هزار نفر افزایش خواهد یافت.

در بیانیه دفتر نخست وزیر عراق ضمن بیان این خبر آمده است: افزایش شمار زائران همزمان با نزدیک شدن به زمان برگزاری مراسم اربیعن امام حسین علیه السلام اعمال شده است تا فضای روحانی، دینی، ایمانی و مخلصانه آن حفظ شده و فرصت حضور شمار بیشتری از عزاداران امام حسین (ع) در این مراسم فراهم شود. همه زائران باید شرط واکسن زدن، انجام آزمایش پی سی آر و رعایت پروتکل‌های بهداشتی را مد نظر داشته باشند.

عراق چند روز پیش با ورود ۳۰ هزار زائر از ایران و ۱۰ هزار زائر از کشور‌های عربی حاشیه خلیج فارس و سایر کشور‌ها برای ادای مناسک اربعین موافقت کرده بود، مشروط به اینکه این سفر به عراق برای اربعین فقط هوایی باشد و زائران آزمایش منفی تست پی سی آر که ۷۲ ساعت قبل از ورود به عراق انجام شده باشد را به همراه داشته باشند.

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله

برچسب ها:
Subscribe
مرا آگاه ساز اگر
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
جدیدترین اخبار