займ на карту срочно
کد خبر: 44254 | سرویس: استان ها
تاریخ انتشار: 7 آگوست 2021 | ساعت » 17:12

مدیرعامل شهر رامشار در شمال سیستان و بلوچستان گفت: منطقه آزاد سیستان زمانی موفق خواهد بود که تصمیم گیرنده، سیاست گذار و سرمایه گذار آن مردم بومی منطقه باشند.

به گزارش کیانسه :مهدی قربانی روز شنبه در نشست با خبرنگاران حوزه سیستان  که در سرسرای شهر جدید رامشاربمناسبت روزخبرنگار برگزار شد اظهارداشت: هشت هزار ۳۰۰ هکتار اراضی شهر جدید رامشار از اراضی مصوب منطقه آزاد سیستان هستند به طوریکه مرکز اداری و تجاری منطقه آزاد سیستان این شهر تعیین شده است.

وی اظهارداشت: هم‌اینک ۱۶۰ خانوار در شهر جدید رامشار ساکن و ۳۰ خانوار در رفت آمد هستند و تمام واحدهای احداثی در این شهر در هشت ماه اخیر به فروش رسیده است.

مدیرعامل شهر رامشار ادامه داد: آسفالت معابر، تکمیل سیستم فاضلاب شهری و  خطوط برق در حال انجام است و عمده منازل مسکونی این شهر تا پایان شهریور تحویل متقاضیان می‌شود.

وی گفت: شهر رامشار در ۲۰ سال گذشته پس از سیلاب‌های دهه ۶۰ با هدف سرریز جمعیت در منطقه سیستان احداث شده که متاسفانه با شروع خشکسالی و ادامه آن جمعیت زیادی از منطقه مهاجرت کردند.

قربانی تصریح کرد: افزایش مهاجرت از منطقه سکونت پذیری در رامشار را دچار مشکل کرد و نه تنها درخواست سکونت وجود نداشت بلکه مهاجرت هم افزایش پیدا کرد.

وی با بیان اینکه شهر رامشار زیر مجموعه شرکت مادر تخصصی شهرهای جدید است اظهارداشت: شرکت‌های دولتی درآمد هزینه‌ای هستند و اعتبار دولتی ندارد و اعتبارات آن از محل درآمدهای خودشان است.

مدیرعامل شهر رامشار گفت: منطقه ویژه اقتصادی رامشار افزون‌بر ۱۰ سال گذشته همزمان با منطقه ویژه اقتصادی دوقارون و ماهیرود تصویب شده است.

وی افزود: منطقه ویژه اقتصادی رامشار دولتی است و تاکنون ۸۰ درصد مطالعات آن انجام شده و بخشی از زیرساخت ها در منطقه در حال احداث است.

قربانی تاکید کرد: با بهره برداری از خط انتقال آب از چاه نیمه مشکل آب در شهر رامشار حل شده و تفاهم نامه با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای حفر چاه ژرف در رامشار امضا شده است.

وی با گرامیداشت روز خبرنگار گفت: خبرنگاران در نوک پیکان جبهه عدالت خواهی هستند و اگر خبرنگاران نتوانند حق مردم را مطالبه کنند نباید به آنها خبرنگار گفته شود.

در پایان از سوی مدیرعامل شهر جدید رامشار از خبرنگاران شهرهای شمالی سیستان وبلوچستان با اهدای تندیس روز خبرنگار از آنان تقدیر شد/ایرنا

 

0 0 vote
Article Rating

برچسب ها:
Subscribe
مرا آگاه ساز اگر
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
جدیدترین اخبار