займ на карту срочно
کد خبر: 43218 | سرویس: تصویر
تاریخ انتشار: 12 می 2021 | ساعت » 17:21

پارک پردیسان از جمله پارک های بزرگ و قدیمی تهران است. در پارک پردیسان مکان های گردشگری و تفریحی متنوعی وجود دارد؛ از جمله: پل معلق، موزه ها، کتابخانه، سینما، باغ وحش و … .

کیانسه: پارک پردیسان از جاهای دیدنی تهران است که در شمال غربی پایتخت و در منطقه دو قرار دارد. این پارک از سمت شمال به بزرگراه همت و محله شهرک غرب، از شرق به بزرگراه شیخ فضل‌الله نوری، از غرب به مسیل رودخانه پونک و از سمت جنوب به بزرگراه حکیم و محله بلوار مرزداران محدود می شود.

پارک پردیسان (به فارسی : پارک پردیسان – Pārk e Pardisān) مجموعه ای است که بیش از ۲۷۰ هکتار وسعت دارد یکی از بزرگترین فضاهای سبز در تهران مرکزی است و در شمال غربی تهران واقع شده است. که بین ۴ بزرگراه در منطقه ۲ قرار دارد. از شمال به بزرگراه همت و از شرق به بزرگراه شیخ نوری متصل است.

طرح اصلی این پارک به ایان مک هارگ از دانشگاه پنسیلوانیا نسبت داده شده است.

مرحله برنامه ریزی پارک توسط والاس مک هارگ رابرتز و تاد در سال ۱۹۷۵، تحت سلطنت آخرین شاه ایران ، محمدرضا پهلوی آغاز شد. به دلیل درگیری های انقلاب ۱۹۷۹ ، این پروژه به حالت تعلیق درآمد و شرکت با مقدار زیادی بدهی روبرو شد. این سایت پس از انقلاب به عنوان یک فضای سبز حفظ شد اما طرح های والاس مک هارگ رابرتز و تاد هرگز اجرا نشدند.

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله

برچسب ها:
Subscribe
مرا آگاه ساز اگر
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
جدیدترین اخبار