займ на карту срочно
کد خبر: 43128 | سرویس: استان ها
تاریخ انتشار: 29 آوریل 2021 | ساعت » 15:32

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این که آسیب پذیری در مرزهای شرقی از جهت ورود ویروس کرونای هندی وجود دارد گفت

به گزارش کیانسه ْفداحسین مالکی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: موضوع کرونای هندی خیلی جدی است طبق اطلاعات به دست آمده از طریق پاکستان به افغانستان منتقل شده و جلال آباد پاکستان را آلوده کرده است. اگر این موج خطرناک به مرزهای شرقی برسد منتظر فاجعه باشیم.

وی ادامه داد: متاسفانه در مرزهای شرقی وضعیت سیستم بهداشتی در پایین ترین شرایط ممکن است و توان مدیریتی لازم را ندارد که بتواند سلامت مردم را در مقابل این ویروس وحشی تضمین کند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: قرار شده پروازهای هوایی پاکستان و هندوستان لغو شود اما خطر از مرز زمینی وجود دارد. آسیب پذیری در مرزهای شرقی می بینیم لذا باید وزارت بهداشت فکری اساسی برای استان های شرقی به خصوص سیستان و بلوچستان انجام دهد که به شدت آسیب پذیر است.

مالکی با تاکید بر لزوم کنترل ترددها در مرزهای شرقی اظهار کرد: مرزهای شرقی به خاطر وسعت زیاد و صعب العبور بودن بعضا با ترددهای زیاد افراد مواجه است که همین تردد می تواند منطقه و استان های مرزی و بعد کشور را آلوده کنند. در این شرایط مدیریت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بسیار ناتوان است. ما نگران ورود موج خطرناک به استان سیستان و بلوچستان هستیم انتظار می رود آقای نمکی به این موضوع ورود جدی کند و با برخوردهای مدیریتی شرایط به گونه ای پیش رود تا این استان به ویروس وحشی کرونای هندی آلوده نشود چون نتیجه اش آلوده شدن کل کشور خواهد بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان گفت که باید اقدامات لازم برای مقابله با ویروس هندی به کشور صورت گیرد که مهم ترین آن کنترل مرز با استان سیستان و بلوچستان است.

0 0 vote
Article Rating

برچسب ها:
Subscribe
مرا آگاه ساز اگر
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
جدیدترین اخبار