займ на карту срочно
کد خبر: 43070 | سرویس: استان ها
تاریخ انتشار: 25 آوریل 2021 | ساعت » 18:01

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: نظارت‌های بهداشتی در مرزهای استان با پاکستان و افغانستان در پی شیوع ویروس جدید جهش یافته هندی تشدید شد.

به گزارش ایسنا علیرضا شهرکی اظهارکرد: با وجود اینکه هیچ گونه پروازی از هندوستان  به استان انجام نمی شود و ورود مسافر هندی به استان از طریق مرزها نداریم اما بر اساس دستورالعمل های ابلاغی ستاد ملی مبارزه با کرونا تمامی مبادی رسمی ورود اتباع خارجی به استان تحت نظارت شدید قرار گرفته است تا از هرگونه مشکلات احتمالی پیشگیری شود.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان افزود: بر این اساس علاوه بر فرمانداران شهرستان های مرزی به تمامی دستگاههای اجرایی مستقر در مرز دستورالعمل ها ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در استان به دلیل بی توجهی برخی شهروندان به کمتر از ۳۵ درصد رسیده است و این استان جزو دو استان با پایین ترین سطح رعایت دستورالعمل ها است.

شهرکی ادامه داد: روند بیماری در استان نشان دهنده افزایش آرام موارد مثبت، بستری و فوت ناشی از بیماری کرونا است.

وی تاکید کرد: مردم برای مقابله با ویروس کرونا باید رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را جدی بگیرند.

وی افزود: باتوجه به افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا نیاز است که مردم فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و دستورالعمل های بهداشتی و شستن دست ها را همچنان با جدیت کامل رعایت کنند.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان با تاکید بر لزوم قرنطینه شدن مبتلایان گفت: تمام افرادی که دارای علایم کرونا هستند باید خود را در منزل قرنطینه کرده و از حضور در جامعه و در بین مردم خودداری کنند.

0 0 vote
Article Rating

برچسب ها:
Subscribe
مرا آگاه ساز اگر
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
جدیدترین اخبار