займ на карту срочно
کد خبر: 42819 | سرویس: استان ها
تاریخ انتشار: 8 آوریل 2021 | ساعت » 7:00

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان رفع محدودیت های مبادلات مرزی را از اقدامات این سازمان برای ایجاد اشتغال در منطقه عنوان کرد.

به گزارش کیانسه از ایسنا نیکبخت در نشست بررسی راهکارهای تحقق شعار تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی گفت: امروز کشور ما در این شرایط بحرانی تحریم ظالمانه بیش از پیش به اهمیت بخش کشاورزی و نقش تولیدات آن در استقلال اقتصادی و ایجاد امنیت غذایی کشور پی برد.

وی افزود: سازمان جهادکشاورزی برای بالفعل نمودن استعدادهای خاص استان وارتقای تولید بخش کشاورزی برنامه‌های شاخصی تدوین که انشالله با همراهی همه دست اندرکاران تولید بزودی به مرحله اجرا در خواهد آمد.

وی تصریح کرد: برای ارتقای ضریب خوداتکایی استان به گوشت مرغ محدودیت افزایش تعداد واحدهای پرورش مرغ گوشتی را حذف و برای تحقق این مهم و تکمیل زنجیره ارزش صنعت طیور در استان گام اساسی برداشته شده است.

نیکبخت حذف محدودیت کشت پنبه بعد از ۵ دهه ممنوعیت کشت با اخذ مجوز از سازمان حفظ نباتات کشور، را از دیگر اقدامات سازمان در راستای حمایت از تولید برشمرد وگفت: امسال با همکاری آستان قدس رضوی وشرکت زرین دشت فارس به کشت پنبه اقدام نمودیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان رفع محدودیت های مبادلات مرزی را از دیگر اقدامات سازمان برای ایجاد اشتغال در منطقه عنوان کرد.

وی اذعان داشت: استان سیستان و بلوچستان در قالب یک برنامه پنج ساله توانایی وظرفیت تولید سالیانه ١٠٠ هزارتن گوشت قرمز را داراست تا برای تنظیم بازار کشور عرضه و برای ٢٠ هزار نفر شغل دائم فراهم کند.

نیکبخت درپایان اظهارکرد: با توجه به استعداد خاص استان در تولید میوه های گرمسیری خصوصا موز، با توسعه باغات موز می‌توانیم سالانه از خروج میلیون ها دلار ارز به خارج از کشور جلوگیری و موز مورد نیاز کشور را در جنوب استان تولید وبه بازار مصرف برسانیم.

0 0 vote
Article Rating

برچسب ها:
Subscribe
مرا آگاه ساز اگر
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
جدیدترین اخبار