займ на карту срочно
کد خبر: 42728 | سرویس: استان ها
تاریخ انتشار: 31 مارس 2021 | ساعت » 12:16

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با تاکید بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی و پرهیز از برگزاری دورهمی های خانوادگی به ویژه در ۱۳ فروردین و روز طبیعت گفت: خطر ورود سیستان و بلوچستان به موج سوم همه گیری کرونا جدیست.

به گزارش کیانسه از ایسنا دکتر سیدمحمد هاشمی‌شهری افزود: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به کمتر از ۶۰ درصد رسیده و شاهد برگزاری بی محابای مراسم عزا، عروسی و دورهمی‌های خانوادگی هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بیان داشت: با افزوده شدن ۴۶ مورد جدید شمار مبتلایان کرونا در سیستان و بلوچستان به ۲۸ هزار و ۴۹۷ نفر رسید.

وی اظهار کرد: همچنین در شبانه روز گذشته با فوت چهار نفر براثر ابتلا به کرونا در سیستان و بلوچستان شمار فوتی های این بیماری به ۱۱۹۲ نفر رسید.

دکتر هاشمی با تاکید بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی و پرهیز از برگزاری دورهمی های خانوادگی به ویژه در ۱۳ فروردین و روز طبیعت گفت: خطر ورود سیستان و بلوچستان به موج سوم همه گیری کرونا جدیست.

وی ادامه داد: روند بیماری در استان نشان دهنده افزایش آرام موارد مثبت، موارد بستری و موارد فوت ناشی از بیماری کرونا است.

وی تاکید کرد: ویروس جهش یافته تقریبا در حال جایگزینی با ویروس قبلی است، این نوع از ویروس به دلیل قدرت سرایت و بیماری زائی بالا خطرناک تر از نوع قبلی است و به همین دلیل موج بعد همه گیری نیز در مقایسه با موج قبلی خطرناک تر خواهد بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: سابقه مثبت خانوادگی همچنان نقطه مشترک اصلی در بین بیشتر مبتلایان به کروناست که این موضوع نشان دهنده نقش دورهمی‌های خانوادگی و یا عدم جداسازی موارد مثبت از سایر افراد در منزل است.

وی ضمن درخواست مجدد از عموم مردم و مسوولان برای رعایت شیوه نامه های بهداشتی و تامین شرایط لازم برای رعایت این دستورالعمل ها گفت: از هموطنان می خواهیم تا همانند سال قبل  در روز طبیعت و ۱۳ فروردین از برگزاری تجمعات انسانی خودداری کنند.

هاشمی افزود: به طور سنتی و همه ساله در روزهای ابتدائی سال، برنامه های دید و بازدید اداری نیز در بسیاری از سازمان ها و ادارت دولتی برگزار می شود اما امسال هم برگزاری این قبیل مراسم به صورت متمرکز ممنوع است.

0 0 vote
Article Rating

برچسب ها:
Subscribe
مرا آگاه ساز اگر
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
جدیدترین اخبار