займ на карту срочно
کد خبر: 42711 | سرویس: استان ها
تاریخ انتشار: 30 مارس 2021 | ساعت » 20:09

مدیرعامل آب و فاضلاب سیستان وبلوچستان از آبرسانی به ۲۷۸ روستای سیستان و بلوچستان و جهش بی‌سابقه شاخص بهره مندی از آب در سال ۹۹ خبر داد.

به گزارش کیانسه از ایسنا قاسمی دراین خصوص تصریح کرد: جنگ اقتصادی و روانی علیه ملت ایران مانع اجرای برنامه‌ها و پروژه های صنعت آب نشد و با همت مضاعف همکاران، مسئولین استانی و کشوری در سال جهش تولید خدمت‌رسانی به مردم استان لحظه‌ای متوقف نگردید.

وی با بیان اینکه آبرسانی به روستاها اولویت نظام مقدس جمهوری اسلامی تلقی می‌شود و این امر مورد توجه ویژه وزارت نیرو به عنوان متولی است خاطرنشان کرد: با توجه به نیاز روستاها به توسعه همه جانبه و اهمیت تأمین آب شرب روستاها برای جلوگیری از عواقب ناشی از عدم فراهم‌سازی این نیاز حیاتی، شرکت آبفا خود را متعهد به تحقق کامل اهداف سالانه نمود و در این راستا اقدامات مهم و مناسبی از ابتدای سال جاری انجام داده است.

وی عنوان کرد: خدمات آب شرب، یکی از حیاتی‌ترین خدمات دولت است که اثرگذاری بسیار بالای آن بر مردم موجب شده هرگونه نارسایی در ارائه مستمر این خدمات سبب بروز مشکلات و تنش های اجتماعی و تسری نارضایتی ها در بین مردم ‌شود.

وعده ای که با وجود تمام تنگناهای مالی محقق شد

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در شرایط  اقتصادی نامطلوب کنونی لازم است برنامه ریزی دقیق با اولویت بندی طرح های آبرسانی در دستور کار قرار گیرد افزود: با وجود تمام تنگناهای مالی توانستیم طبق هدف‌گذاری صورت گرفته از ابتدای سال گام برداریم و در همین راستا، عملیات آبرسانی و تأمین آب شرب ۲۷۸ روستای سیستان و بلوچستان  با جمعیت ۹۲ هزار نفر در سال ۹۹ صورت پذیرفت.

قاسمی ادامه داد با هدف تسریع در آبرسانی به جمعیت روستایی، ۲ مجتمع با ۹۰ روستای تحت پوشش  وجمعیت ۶۷ هزار و ۳۷۷ نفر و ۱۰ پروژه تک روستایی با تعداد ۲۷ روستا  و جمعیت ۱۸ هزار و ۲۸۱ نفر در سال ۹۹ تکمیل گردید.

وی با بیان اینکه این حجم از کار با وجود شرایط کنونی بی سابقه بوده است افزود: در سالی که اعتبارات بسیار محدود بوده است، بالغ بر ۶۲۰ کیلومتر لوله گذاری در سطح شهر و روستا انجام شده است و برنامه ریزی گردیده تا تیرماه سال ۱۴۰۰ شاخص بهره مندی از آب شرب روستایی استان به ۷۱ درصد ارتقا یابد.

وی همچنین با اشاره به اهمیت همکاری و استفاده از ظرفیت خیرین اظهار کرد: در سال جاری آبرسانی به ۵۱ روستا در سطح استان با انعقاد تفاهم نامه همکاری در حال انجام است و تاکنون تعداد ۱۹ روستا از این طریق وارد مدار بهره برداری قرار گرفته است.

رفع تنش آبی ۹۸ روستا از ابتدای سال تاکنون

علیرضا قاسمی؛ درباره اقدامات انجام شده  جهت مقابله با تنش آبی گفت: در راستای ارتقای کمی و کیفی خدمات آبرسانی و به منظور حل مشکل روستاهای دارای تنش آبی که  به دلیل مصرف بالا عمدتا در تابستان‌ها رخ می دهد، از ابتدای سال جاری، تلاش‌ها برای عبور از این شرایط سخت منجر شد تعداد ۹۸ روستا با جمعیت ۲۹ هزار و ۱۱۱ نفر از دایره‌ی روستاهای دارای تنش آبی خارج  و همچنین پیش بینی میشود با اجرا و تکمیل ۳۸ کیلومتر خط انتقال، تنش آبی ۳۱۰ روستای شهرستان هیرمند نیز در سال ۱۴۰۰ برطرف گردد.

وی در پایان عنوان کرد: خدمت به مردم عرصه ای است که شاید فراهم شدن برای تحقق آن برای همگان ممکن نباشد و یاری رساندن به مردم توفیق و نعمتی از سوی پروردگار است که باید با نگاه ویژه در راستای تحقق آن تلاش کرد.

0 0 vote
Article Rating

برچسب ها:
Subscribe
مرا آگاه ساز اگر
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
جدیدترین اخبار