займ на карту срочно
کد خبر: 42633 | سرویس: استان ها
تاریخ انتشار: 15 مارس 2021 | ساعت » 18:51

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: با پیگیری های استان واردات کالاهای اساسی و میوه از بازارچه های مرزی استان و تمدید کارت های مرزنشینان تا پایان سال ١۴٠٠ میسر شد.

به گزارش کیانسه ازایسنا ماندانا زنگنه سروش در نشست بررسی مبادلات مرزی استان که در سالن جلسات این معاونت برگزار شد افزود: با فرارسیدن سال نو در راستای تامین اقلام مورد نیاز خانوار از جمله برنج، چای، دانه های روغنی، مغز گردو، بادام هندی، نهاده‌های دامی، دام زنده، گوشت گاو و گوساله تصمیم گرفته شد تا واردات این کالا های اساسی بدون الزام به ارائه گواهی سایر دستگاه‌ها از جمله گواهی GMP  انجام شود و در شبعه توزیع کشور به عرضه برسند.

وی با اشاره به اینکه تامین میوه های گرمسیری کشور یکی از پتانسیل هایی است که مرزهای استان در آن نقش مهمی ایفا می کنند اظهار داشت: برای تامین میوه های گرمسیری و نارنگی ایام نوروز مقرر شد تا از طریق شرکت های تعاونی مرزنشین و پیله وران و از محل ارز حاصل  صادرات سال‌های ۹۷ تا ۹۹ خود بدون الزام به ارایه گواهی سایر دستگاه‌ها از جمله گواهی GMP انجام شود.

زنگنه افزود: قرار است این میزان واردات و در شبکه توزیع کشور عرضه شود  و این واردات خارج از سهمیه ارزی و مقدار تعیین شده کشور باشد و از طرفی هم امکان واگذاری ارز حاصل از صادرات پیله وران و شرکت های تعاونی مرزنشین به سایر پیله وران و شرکت های تعاونی مرزنشین میسر شد.

وی ادامه داد: در همین راستا تصمیم گرفته شده تا بازارچه های مرزی شرق کشور برای واردات کالا از تخفیف سود بازرگانی ۲۰ درصد برخودار شوند و از طرفی هم برای تسهیل در انجام واردات این کالاها کارت های الکترونیکی مبادلات مرزی مرزنشینان استان های مرزی از جمله سیستان و بلوچستان به صورت سیستمی تا پایان سال ۱۴۰۰ تمدید می شود.

0 0 vote
Article Rating

برچسب ها:
Subscribe
مرا آگاه ساز اگر
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
جدیدترین اخبار