займ на карту срочно
کد خبر: 42607 | سرویس: استان ها
تاریخ انتشار: 1 مارس 2021 | ساعت » 11:45

رییس اداره امور اتباع و مهاجرین خارجی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: با تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) و نیروی انتظامی افزون‌بر ۵٠٠ نفر اتباع بیگانه غیرمجاز در این شهرستان دستگیر شدند.

منصور کریمی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: با تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج)  و انتظامی ایرانشهر با انجام یک سری کارهای اطلاعاتی و پلیسی از محل اختفای اتباع غیرمجاز در منطقه تمپ ریگان در شمال این شهر مطلع شدند.

وی با بیان اینکه این افراد بصورت غیرمجار توسط سودجیان وارد شهرستان ایرانشهر می‌شوند گفت: مقصد بعدی افراد دستگیر شده، استان‌های مرکزی کشور بود.

رییس اداره امور اتباع و مهاجرین خارجی ایرانشهر اظهارداشت: بارها شاهد حوادث تلخی همچون قاچاق سوخت و انسان در جاده‌های سیستان و بلوچستان بودیم که انتظار می‌رود که با این پدیده مسوولان برخورد جدی کنند.

برخی افراد سودجو فعال در قاچاق انسان پس از انتقال اتباع خارجی غیرمجاز به داخل کشور آنان را با خودروهای تیزرو سواری و وانت به استان‌های داخلی انتقال می دهند که در این میان برخی رانندگان برای فرار از چنگ قانون با سرعت زیاد در جاده های اصلی و فرعی حرکت می کنند که بعضا منجر به حوادث جبران ناپذیری می شوند.
برخی از این رانندگان در هر خودروی سواری با ظرفیت ۵ نفر تا ۱۸ نفر و در خودروهای وانت تا ۳۰ نفر را نیز سوار کرده و در جاده ها به حرکت در می آیند.
متاسفانه هرساله قاچاق سوخت و انسان در جاده های سیستان و بلوچستان سبب تلفات و خسارات زیادی می ‌شود.
سیستان و بلوچستان به دلیل همجواری با ۲ کشور افغانستان و پاکستان همواره مورد سوء استفاده قاچاقچیان و افراد سودجو قرار می گیرد که انتقال اتباع بیگانه غیرمجاز (قاچاق انسان) و جابجایی موادسوختی (قاچاق سوخت) از عمده فعالیت‌های قاچاقچیان به دور از چشم ماموران انتظامی و مرزبانی است.

0 0 vote
Article Rating

برچسب ها:
Subscribe
مرا آگاه ساز اگر
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
جدیدترین اخبار