займ на карту срочно
کد خبر: 42550 | سرویس: ورزش
تاریخ انتشار: 27 فوریه 2021 | ساعت » 11:56

مهدی طارمی در فوتبال اروپا درخشش فوق العاده‌‎ای داشته و حالا مورد توجه بسیاری از تیم‌ها قرار گرفته است.

«پدرو هنریکوئس» کارشناس فوتبال پرتغال و مدافع پیشین تیم فوتبال بنفیکا درباره مهدی طارمی خبرساز شده است. پدرو با انتقاد از شرایط تیم بنفیکا گفت: دیگر نمی‌توان شکست بنفیکا را در این فصل پنهان کرد؛ این واقعیتی است که تنها در صورت موفقیت و پیروزی در لیگ اروپا قابل تغییر است. (بنفیکا در لیگ اروپا با قبول شکست از آرسنال حذف شد)

پدرو معتقد است که دلایل مختلفی برای توضیح این عدم موفقیت وجود دارد و سیاست جذب بازیکنان جدید، مهمترین علت است. وی گفت: طارمی که در تیم ریوآوه گلزنی می‌کرد، در دسترس بنفیکا بود اما بنفیکا این بازیکن را نخواست. بروید ببینید چرا. طارمی بازیکن ارزانی بود اما بنفیکا اورتون و پدرینو را ترجیح داد.

اشاره پدرو به نقل و انتقالات تابستانی گذشته است. مهدی طارمی فصل گذشته در تیم ریوآوه درخشید و در پایان فصل ۱۸ گل به ثمر رساند. پیش از آنکه فصل به پایان برسد، سه تیم بزرگ اسپورتینگ، پورتو و بنفیکا خواهان به خدمت گرفتن طارمی شدند. در این میان علاقه بنفیکا و پورتو بیش از سایر تیم‌ها بود و رقابت پنهانی بین دو تیم برای جذب مهاجم ایران شکل گرفت.

با این حال یک اتفاق باعث شد طارمی از بنفیکا دور شود. مسئولان این باشگاه، همزمان بحث جذب «ادینسون کاوانی» مهاجم اروگوئه ای را پیش می‌بردند.

روزهای پایانی تیرماه بود که حتی روزنامه «رکورد» پرتغال در یکی از شماره‌های خود، نام و عکس کاوانی را روی جلد خود کار کرد و از تلاش بنفیکا برای خرید این بازیکن خبر داد. این روزنامه تیتر و عکس اصلی خود را به کاوانی اختصاص داده و زیر این مطلب نوشته بود که علاقه به طارمی و «دیگو گونکالوس» در خطر است.

بعد از منتفی شدن انتقال کاوانی به بنفیکا، این باشگاه مجدداً شانس خود را برای جذب طارمی امتحان کرد و حتی مبلغی بالاتر به مهاجم ایران پیشنهاد داد اما طارمی تصمیم خود را گرفته بود و به تیمی پیوست که قهرمان لیگ پرتغال شده بود.

طارمی در حال حاضر شرایط بسیار خوبی در پورتو دارد. او این فصل در مجموع ۱۵ گل به ثمر رسانده است و جوایز بهترین بازیکن ماه ژانویه از سوی سازمان لیگ و اتحادیه بازیکنان پرتغال را از آن خود کرد.

0 0 vote
Article Rating

برچسب ها:
Subscribe
مرا آگاه ساز اگر
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
جدیدترین اخبار