займ на карту срочно
کد خبر: 42372 | سرویس: ورزش
تاریخ انتشار: 4 فوریه 2021 | ساعت » 18:49

تیم فوتبال پرسپولیس موفق شد تراکتور را از مقابل بردارد.

در آغاز هفته چهاردهم رقابت های لیگ برتر باشگاه های کشور، تیم فوتبال پرسپولیس موفق شد در تبریز با نتیجه ۱-۰ از سد تیم تراکتور عبور کند.

این بازی که زیر سایه خبر درگذشت علی انصاریان،ستاره سابق تیم فوتبال پرسپولیس برگزار می شد، شروعی کم حادثه داشت و در دقایق ابتدایی بازی دو تیم صاحب موقعیت گل جدی نشدند. تنها موقعیت مهم نیمه اول، با شوت ناگهانی و از راه دور محمد عباس زاده، مهاجم تیم تراکتور ایجاد شد که توپ با اختلافی اندک از کنار دروازه حامد لک راهی اوت شد.

در نیمه دوم اما بازی متفاوت و پر موقعیت بود. ابتدا باز هم این تراکتور بود که صاحب موقعیت شد اما ضربه حمزاوی در شرایطی تقریبا تک به تک با دروازه پرسپولیس به بیرون رفت. در دقیقه ۵۲ اما نوبت به پرسپولیسی ها رسید که خطرساز شوند و ارسال احمد نوراللهی از سمت راست با ضربه سر محکم سیدجلال حسینی همراه شد تا کاپیتان پرسپولیس گل اول این مسابقه را به ثمر برساند. پس از این گل، پرسپولیس صاحب توپ و میدان بود و اگر درخشش محمدرضا اخباری،دروازه بان تیم تراکتور نبود، مشکی پوشان پرسپولیسی می توانستند به گل های بیشتری هم دست یابند. در دقایق پایانی بازی تراکتور تلاش کرد تا با تحت فشار قرار دادن پرسپولیس به گل مساوی دست یابد اما چنین اتفاقی نیفتاد تا شاگردان یحیی گل محمدی با همان یک گل به برتری برسند.

با این نتیجه پرسپولیس ۲۱ امتیازی شد و به رده چهارم جدول رسید و تراکتور هم با ۱۹ امتیاز به رتبه ششم جدول رفت.

هفته دوازدهم لیگ برتر؛ شنبه: ۹۹/۱۱/۱۶ ؛ ساعت ۱۵
ورزشگاه: یادگار امام تبریز/ بدون تماشاگر.
داور: مهدی سیدعلی، کمک ها: محمدرضا ابوالفضلی و مهدی عالیقدر، داور چهارم: حمیدرضا کنعانی، داور پشت دروازه ۱ و ۲: محمد رضا اکبریان و محمد حسین ترابیان  و ناظر: فریدون اصفهانیان

دقایق حساس

دقیقه ۱: یک ارسال پشت مدافعان پرسپولیس، حمزویی را در موقعیت تک به تک با لک قرار داد اما دروازه بان پرسپولیس با خروج به موقع با ضربه سر توپ را دفع کرد.

دقیقه ۲۰: ارسال در عمق مسعود شجاعی در حالی که می رفت عباس زاده را در موقعیت گلزنی قرار دهد که حامد لک با یک پرش به موقع توپ را در اختیار گرفت.

دقیقه ۳۴: شوت سنگین محمد عباس زاده با روی پا از پشت محوطه جریمه به طرز خطرناکی از کنار دروازه پرسپولیس راهی اوت شد.

دقیقه ۳۹: احسان حاج صفی در پشت محوطه جریمه پرسپولیس صاحب یک موقعیت شوتزنی مناسب شد؛ ضربه پای چپ این بازیکن در حالی که لک چند قدم از خط دروازه جلوتر آمده بود، از کنار دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.

دقیقه ۴۸: حمزویی در موقعیت تک به تک با لک می توانست دروازه پرسپولیس را باز کند اما ضربه او دقت کافی را نداشت و توپ از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۶۰: احسان پهلوان روی یک ضد حمله می توانست گل دوم تیمش را به ثمر برساند اما تکل به موقع فخرالدینی و خروج اخباری از دروازه، این اجازه را به او نداد و توپ راهی کرنر کرد.

دقیقه ۶۵: ارسال مسعود شجاعی را محمد عباس زاده با ضربه سر شیرجه ای روانه دروازه کرد که این ضربه با اختلافی اندک راهی اوت شد.

دقیقه ۷۱: شوت سرکش سیامک نعمتی از زاویه بسته را اخباری با عکس العملی دیدنی راهی کرنر کرد.
دقیقه ۷۲: وحید امیری پس از دریبل مدافعان تراکتور وارد محوطه جریمه شد و با یک شوت زمینی دروازه تراکتور را هدف گرفت؛ اخباری با یک واکنش دیدنی با پای خود این ضربه را راهی کرنر کرد.

دقیقه ۷۵: یک حمله همه جانبه از پرسپولیس می رفت گل دوم این تیم را به همراه داشته باشد. نعمتی با یک شوت از زاویه بسته داخل محوطه جریمه واکنش اخباری را مقابل خود دید، ضربه نوراللهی در ریباند را اخباری بازهم مهار کرد و یک بار دیگر شوت عالیشاه را اخباری و مدافعان تراکتور مهار کردند؛ توپ مهار شده مقابل پهلوان قرار گرفت و این بازیکن با شوتی سرکش دروازه را هدف گرفت که این ضربه را فخرالدینی که روی خط دروازه قرار گرفته بود، مهار کرد.
دقیقه ۷۹: شوت سرکش پهوان از داخل محوطه جریمه را میثم تیموری با ضربه سر از روی خط دروازه دور کرد.

 دقیقه ۸۴:مهدی تیکدری از فاصله دوری شوتزنی کرد که توپ او از فاصله زیادی راهی اوت شد.

*شکست خانگی شهرخودرو در مشهد

در دیگر دیدار از هفته چهاردهم رقابت های لیگ برتر، تیم فوتبال شهرخودروی مشهد در خانه خود با نتیجه ۱-۰ مقابل تیم مس رفسنجان شکست خورد. تک گل مسی ها را فراز امامعلی در دقیقه ۶۳ به ثمر رساند. با این نتیجه تیم فوتبال مس رفسنجان با ۱۹ امتیاز به رده هفتم جدول رسید و شهرخودرو هم با ۱۸ امتیاز در رده دهم قرار گرفت.

0 0 vote
Article Rating

برچسب ها:
Subscribe
مرا آگاه ساز اگر
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
جدیدترین اخبار