займ на карту срочно
کد خبر: 42324 | سرویس: استان ها
تاریخ انتشار: 16 ژانویه 2021 | ساعت » 18:38

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: ۵۷درصد مرگ میر مادران باردار در سال جاری در استان ناشی از بیماری کونا بوده است و لازم است مراقبت ها و آموزش های قرنطینه معکوس را به مادران باردار ارائه نمائیم.

به گزارش کیانسه از ایسنا دکتر سید مهدی طباطبایی در سفر به شهرستان خاش ضمن قدرانی از تلاش تیم های سلامت در مدیریت، کنترل و پیشگیری از بیماری کرونا گفت: برای تمامی افراد مشکوک و دارای علائم بیماری کرونا لازم است تست تشخیص سریع کرونا گرفته شود.

وی ادامه داد: بیماری کرونا یک بیماری هزار چهره می باشد که ابعاد متفاوتی دارد و خوشبختانه با کاهش موارد بیماری روبرو هستیم و نباید عادی انگاری باعث شکست این وضعیت شود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان یکی اهداف اجرای طرح شهید سلیمانی را حفظ و ارتقای خدمات سلامت عنوان کرد و گفت: ارتقای خدمات روتین و جامانده، مراقبت مادران باردار، بیماران مزمن و واکسیناسیون تاخیری و حفظ و ارتقای کمی و کیفی خدمات از اولویت های این طرح است.

وی گفت: متاسفانه۵۷درصد مرگ میر مادران باردار در سال جاری ناشی از بیماری کونا بوده است و لازم است مراقبت ها و آموزش های قرنطینه معکوس را به مادران باردار ارائه نمائیم.

وی به اهمیت ویژه کیو آر کد در نظارت های بهداشتی توسط مردم اشاره کرد و گفت: کیو آر کد ابزاری جهت نظارت بهداشتی مردم بر اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی است و مردم می توانند به عنوان شهروند از طریق اسکن کیوآرکد بر وضیت بهداشتی اماکن عمومی نظارت کنند.

دکتر طباطبایی بر تقویت نظام مراقبت بیماری ها تاکید کرد و افزود: با توجه به وجود تست تشخیص سریع کرونا می بایست تمامی اطرافیان در معرض تماس نزدیک فرد مبتلاء با استفاده از تست تشخیص سریع آزمایش غربالگری شوند.

0 0 vote
Article Rating

برچسب ها:
Subscribe
مرا آگاه ساز اگر
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
جدیدترین اخبار