займ на карту срочно
کد خبر: 40487 | سرویس: استان ها
تاریخ انتشار: 29 جولای 2020 | ساعت » 17:26

بر اساس اعلام سازمان محیط زیست غلظت ذرات معلق ۲.۵ میکرون در هوای زابل به ۵۰۰ میکروگرم بر مترمکعب رسید و شرایط کیفی هوای این شهر را خطرناک کرد.

به گزارش کیانسه از ایرنا، سامانه پایش کیفی هوای سازمان محیط زیست اعلام کرد که ساعت ۱۴:۰۰ امروز میزان آلاینده ۲.۵ میکرون در هوای ایستگاه پایش کیفیت هوای کوه خواجه زابل به ۵۰۰ واحد رسید و شرایط کیفی هوا را در حالت خطرناک قرارداد.

در شرایط خطرناک که شدیدترین حالت آلودگی هوا بشمار می رود، شاخص کیفیت هوا با رنگ قرمز تیره نمایش داده می‌شود که بر اساس استانداردهای سازمان محیط زیست تمامی افراد جامعه باید از فعالیت های خارج از منزل خودداری کنند.

بر اساس استانداردهای سازمان محیط زیست، شاخص کیفیت هوا به ۶ دسته تقسیم بندی می‌شود که از نظر بهداشتی ۲ دسته آن پاک و سالم و چهار دسته دیگر نشان دهنده درجات مختلف هوای ناسالم برای گروه های حساس، ناسالم، بسیار ناسالم و خطرناک است.

میانگین ۲۴ ساعت غلظت ذرات معلق در هوای ایستگاه پایش غلظت ذرات معلق کوه خواجه زابل نیز تا ساعت ۱۱:۰۰ امروز در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشته است.

همه ساله به سبب فعالیت وزش بادهای ۱۲۰ روزه و گردوخاک ناشی از آن شرایط کیفی هوای شمال سیستان و بلوچستان در بسیاری از روزهای فصل گرم سال از حالت سالم خارج می‌شود.

0 0 vote
Article Rating

برچسب ها:
Subscribe
مرا آگاه ساز اگر
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
جدیدترین اخبار