займ на карту срочно
کد خبر: 34028 | سرویس: جامعه
تاریخ انتشار: 10 جولای 2018 | ساعت » 19:23

اتحادیه بین الملل تامین اجتماعی گزارشی از مهم ترین چالش های نظام تامین اجتماعی در جهان منتشر کرده است که «سلامتی و مراقبت های بلندمدت» یکی از ۱۰ چالش مهم جهانی در این حوزه عنوان شده است.

به گزارش کیانسه از صندوق بازنشستگی کشوری، به نقل از سایت اتحادیه بین المللی تامین اجتماعی (ISSA)، در سال های اخیر، مخاطرات سلامت و مراقبت های بلندمدت و چالش های پیش روی تأمین اجتماعی و نظام های خدمات درمانی درحال بیشتر شدن است. باوجود بهبود وضعیت سلامت در جهان، همچنان نابرابری ها در آثار و نتایج سلامتی وجود دارد و به عنوان یک چالش محسوب می شود.

اگرچه جمعیت جهان رو به سالمندی گذاشته است، اما میزان و ماهیت این فرآیند در نقاط مختلف جهان، متفاوت است. باتوجه به نتایج بدست آمده از مطالعات حوزه سلامت، سال های باقی مانده عمر بسیاری از افراد در سلامتی کامل سپری نمی شود. از این رو، دستیابی به اهداف اصلی نظام های حمایت اجتماعی نیازمند پیش بینی صحیح چالش های مرتبط با سلامتی، راهکارهای پیشگیرانه و ارائه مزایا و خدمات مناسب است.

به طورکلی، طول عمر افراد در جهان افزایش یافته، اما این تصویر جهانی، افزایش تغییرات ناشی از نتایج طولانی شدن عمر انسان ها را پنهان می کند؛ ازجمله این تغییرات پنهان، افزایش نابرابری در حوزه سلامت است.

نتایج حاصل از افزایش سلامت عمومی می تواند تحت تأثیر عوامل جغرافیایی، اجتماعی و اقتصادی تغییر کند. اگرچه شکاف طول عمر جنسیتی در حال کاهش است، اما همچنان زنان طول عمر بیشتری نسبت به مردان دارند؛ این در حالی است که زنان سال های کمتری را در سلامت کامل بسر می برند.

امروزه، امید به زندگی سالم با سرعت کمتری نسبت به امید به زندگی معمولی در حال افزایش است. امید به زندگی سالم در بدو تولد در جهان در سال ۱۹۹۰، ۵۶,۹ بوده است که در سال ۲۰۱۵، این مقدار به ۶۱.۳ رسیده است. امید به زندگی کودکان نیز در بدو تولد در جهان در سال ۲۰۱۵، به ۷۱.۴ رسیده است.

امروزه تعداد افرادی که در سنین بزرگسالی زندگی می کنند رو به افزایش است؛ بنابراین باید ماهیت سلامتی و مراقبت های درمانی مورد نیاز تغییر یابد. به عنوان مثال، از یک سو، درکشورهای اروپایی تعداد افراد بالای ۶۰ سال مبتلا به سرطان و آلزایمر، افزایش یافته و از سوی دیگر، ارائه خدمات درمانی بلندمدت برای سالمندان به دلیل هزینه های سرسام آور و تغییر نظام خانواده به چالش مهمی برای نظام سلامت در این کشورها تبدیل شده است. بنابراین، مراقبت های بلندمدت با افزایش سن جمعیت و همچنین امید به زندگی باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

مترجم: فریبا بهزاد

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله

برچسب ها:
Subscribe
مرا آگاه ساز اگر
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
جدیدترین اخبار