займ на карту срочно
کد خبر: 39276 | سرویس: استان ها
تاریخ انتشار: 6 می 2020 | ساعت » 15:20

معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: راسک در جنوب شرق این استان در شبانه روز گذشته با دمای ۴۳.۶ درجه سلسیوس گرمترین شهر کشور شد.

محمود دیانتی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: پس از راسک، قصرقند و زرآباد در جنوب سیستان و بلوچستان به ترتیب با دمای ۴۳.۵ و ۴۳.۲ درجه سلسیوس دومین و سومین شهرهای گرم کشور در ۲۴ ساعت گذشته بوده‌اند.
وی افزود: بر اساس آخرین خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی تا پایان هفته افزایش دما به میزان ۲ تا ۴ درجه در سیستان و بلوچستان انتظار می‌رود.
معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه امروز جوی آرام و پایدار در سطح استان حاکم است، افزود: وزش باد به نسبت شدید تا روز شنبه در جنوب و سواحل ادامه دارد که در برخی مناطق منجر به خیزش گردوخاک و کاهش دید افقی می‌شود.
وی ادامه داد: تا روز شنبه، دریا بویژه در نواحی شرقی مواج خواهد بود. برای شمال استان نیز روز جمعه وزش باد متوسط پیش‌بینی می‌شود.
دیانتی به نوسانات دمایی زاهدان اشاره کرد و گفت: امروز بیشینه دمای هوا در زاهدان به ۳۲.۱ درجه سلسیوس رسید که به همراه خاش خنک‌ترین شهرهای استان در گرمترین ساعات روز شدند.

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
مرا آگاه ساز اگر
جدیدترین اخبار