займ на карту срочно
کد خبر: 38680 | سرویس: استان ها
تاریخ انتشار: 1 مارس 2020 | ساعت » 22:45

رئیس شبکه بهداشت و درمان چابهار گفت: توصیه به شهروندان این است که حتی الامکان از سفرهای غیرضروری اجتناب کنند و داخل منازل خود بمانند و تردد بی‌مورد داخل شهر نداشته باشند؛ همچنین در مکان هایی که تجمع زیاد است حضور پیدا نکنند.

محمود حسین بر در گفت وگو با ایسنا افزود: به شهروندان چابهاری با توجه به شرایط آب و هوایی خاص این شهرستان و به دلیل اینکه چابهار مقصد گردشگری است، توصیه می‌شود که از حضور در مکان های شلوغ و پرتردد خودداری کنند.

وی با اشاره به اینکه ویروس کرونا نقل محفل مردم و ایرانیان شده است اظهار داشت: کرونا خانواده بزرگی از ویروس‌هاست که عامل یک‌سری بیماری‌ها از جمله سرماخوردگی هستند.

وی ادامه داد: این ویروس که تحت عنوان “کووید ۱۹” از چین شروع شد، عامل نوعی بیماری است که واکسن ندارد و فقط با پیشگیری می‌توان جلوی ابتلا به آن را گرفت و هم اکنون این ویروس در ایران نیز انتشار پیدا کرده و ۲۰ استان کشور را نیز آلوده کرده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان چابهار ادامه داد: از آنجا که میزان سرایت کروناویروس بالاست و می‌تواند در سطوح آلوده تا چند روز هم زنده مانده و قابلیت انتشار داشته باشد، اگر شخص آلوده به این ویروس در جمع حضور داشته باشد، می‌تواند به راحتی بیماری را انتقال دهد.

وی اظهار داشت: راه های پیشگیری از این بیماری در بنرها و تابلوهای سطح شهر نصب و برای غربالگری اینگونه بیماران در سطح شهرستان چابهار، درمانگاه شماره ۴ شهری واقع در خیابان امام خمینی جنب اورژانس در نظر گرفته شده است؛ چابهاری ها در صورت داشتن علائمی نظیر تب، تنگی نفس، سرفه و یا احساس درد در قفسه سینه می‌توانند به این درمانگاه مراجعه و از راهنمایی پزشکان این مرکز بهره مند شوند.

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
مرا آگاه ساز اگر
جدیدترین اخبار