займ на карту срочно
کد خبر: 38475 | سرویس: جامعه
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۸ | ساعت » ۲۰:۲۲

جلسه ۸۲۶ شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی و با حضور سران قوای مقننه و قضائیه برگزار شد.

به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در تشریح مصوبات این جلسه اظهار داشت: در آغاز جلسه اعضای شورا از مردم ایران به خاطر حضور در حماسه تشییع سردار شهید سپهبد سلیمانی که نماد پیوند مردم ایران با همه تنوع های قومی، فرهنگی هم عهد شدن با انقلاب بود تشکر کردند.
دکتر عاملی همچنین با اشاره به اینکه در جلسه پیرامون سانحه سقوط هواپیما ابراز تاثر عمیق صورت گرفت، اظهارداشت: اعضای جلسه در این زمینه ضمن عرض تسلیت این واقعه اسفناک بر ضرورت اتخاذ تمهیدات برای عدم تکرار چنین اتفاقاتی در نظام پدافندی کشور تاکید کردند.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین یاد و خاطره عزیزانی که در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی در کرمان جان خود را مظلومانه از دست دادند را گرامی داشت.
بررسی ظرفیت ها و چالش های علم و فناوری
دکتر عاملی همچنین از بررسی ظرفیت ها و چالش های علم و فناوری در جلسه خبر داد و اظهار داشت: در این زمینه موضوع  اصلاح آئین نامه ارتقای اساتید با رویکرد ارتقای اعضای هیئت علمی متناسب با حل مسائل، پیشرفت کشور و توجهات بین المللی مورد بحث قرار گرفت.
تصویب ماده واحده سیاست های حاکم بر آئین نامه ارتقا با هدف تنوع بخشی و رفع انحصار از نظام های رتبه بندی خاص
استاد گروه ارتباطات دانشگاه تهران با اشاره به ارائه گزارش پیرامون وضعیت فعلی آئین نامه ارتقا گفت: با رای اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی ماده واحده سیاست های حاکم بر آئین نامه فعلی با هدف تنوع بخشی و رفع انحصار از نظام های رتبه بندی خاص مجلات به تصویب رسید که مقرر شد آئین نامه پیشنهادی توسط دستگاه های مسئول برای تصویب نهایی به شورا ارائه شود.
دکتر عاملی افزود: همچنین مقرر شد که ماموریت های زیر نظام های آموزش عالی توسط دستگاه ها برای تصویب به شورا ارائه شود که این زیر نظام ها شامل دانشگاه های برتر دولتی، سایر دانشگاه های دولتی، دانشگاه های دستگاه ها، دانشگاه فنی و حرفه ای، دانشگاه علمی کاربردی، دانشگاه پیام نور و دانشگاه آزاد اسلامی هستند.
تصویب شکل گیری صندوقی در شورای عالی عتف برای جهت دهی و اولویت گذاری پژوهش
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین از تصویب شکل گیری صندوقی در شورای عالی عتف کشور برای جهت دهی و اولویت گذاری پژوهش در کشور خبر داد و گفت: مقرر شد وزارت علوم تحقیقات و فناوری اساسنامه پیشنهادی خود را با همکاری سازمان برنامه و بودجه و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در هیئت دولت به تصویب برساند.
نامگذاری جایزه جهانی ایثار به نام سردار سلیمانی
دکتر عاملی همچنین در ادامه از نامگذاری جایزه جهانی ایثار که به پیشنهاد سردار سلیمانی به تصویب رسیده بود به نام این سردار شهید خبر داد.
تایید انتخاب ۵ نفر از روسای دانشگاه های کشور
استاد گروه ارتباطات دانشگاه تهران همچنین با اشاره به تایید انتخاب ۵ نفر از روسای دانشگاه های کشور در کمیته انتخاب روسای دانشگاه ها گفت: بر این اساس دکتر پیمان افراسیاب به عنوان رئیس دانشگاه زابل، دکتر مهرزاد لطفی به عنوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر سید محمد حسین بحرینی طوسی به عنوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر فرزین رضایی به عنوان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان و دکتر عزیز جوانپور هروی به عنوان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی انتخاب شدند.

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
مرا آگاه ساز اگر
جدیدترین اخبار