займ на карту срочно
کد خبر: 38430 | سرویس: استان ها
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۸ | ساعت » ۲۰:۰۵

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: تالاب جازموریان در پی بارندگی های جنوب سیستان وبلوچستان جان دوباره گرفت و تعداد زیادی از پرندگان مهاجر در تالاب فرود آمدند.

وحید پورمردان در بازدید از تالاب جازموریان بیان کرد: تالاب ها علاوه بر مزایای بیشمار، به عنوان مخازن بزرگی در انتهای رودخانه ها ومسیل ها همواره کمک به سزایی در کنترل جریان های سیلاب دارند، تا جایی که سوای مشکلاتی که از بروز سیل در منطقه بلوچستان شاهد بودیم، ورود این سیلاب به تالاب جازموریان جانی دوباره براین پیکر بی جان تالاب دمید.

وی بیان کرد: ۲۱ میلیون متر مکعب آب از مسیرهای رودخانه های دامن، بمپور، روستا، هودیان و …  وارد تالاب جازموریان شد و تالاب را که در پی خشکسالی های اخیر بعنوان کانون گرد و غبار جنوب شرق محسوب می شد و از پوشش گیاهی و حیات وحش مطلوبی برخوردار نبود، حیات تازه داد و تالاب دوباره میزبان تعداد زیادی از پرندگان مهاجر از قبیل کاکایی، اگرت و … شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان اظهار داشت: تالاب جازموریان، به عنوان یکی از تالاب های فصلی مشترک بین استان سیستان و بلوچستان و کرمان است که با مساحت ۳ هزار و سیصد کیلومتر مربع در فاصله ۱۵۰کیلومتری غرب ایرانشهر و در شهرستان دلگان واقع شده است.

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
مرا آگاه ساز اگر
جدیدترین اخبار