займ на карту срочно
کد خبر: 38427 | سرویس: استان ها
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۸ | ساعت » ۲۰:۰۱

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: سپاه تمام امکانات خود را برای امدادرسانی به سیلزدگان جنوب سیستان و بلوچستان به کار می گیرد.

سردار حسین سلامی روز سه‌شنبه در بدو ورود به چابهار در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سه فروند بالگرد نیروی زمینی سپاه در مناطق سیلزده سیستان و بلوچستان در حال امداد رسانی هستند و به زودی بالگرد نیروی دریایی سپاه نیز به آنها می پیوندند.

وی بیان کرد: نیروی دریایی سپاه پاسداران نیز هم‌ اینک در حال انتقال امکانات خود به مناطق سیلزده سیستان و بلوچستان است.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: پنج گروه مهندسی سپاه با ۵۰ دستگاه ماشین آلات در حال بازگشایی مسیرها و راه‌ها بسته شده ناشی از سیلاب در جنوب سیستان و بلوچستان هستند.

وی ادامه داد: این ماشین آلات علاوه‌ بر بازگشایی مسیرها جلوی پیشروی سیل را در مناطقی که تحت محاصره سیلاب قرار دارند را می‌گیرند.

سردار سلامی اظهار داشت: نیروی دریایی سپاه پاسداران در دو روز گذشته امکانات بسیار خوبی وارد مناطق سیلزده سیستان و بلوچستان کرده و گروه‌های جهادی و بسیجیان محلی نیز وارد عمل شده و در حال امدادرسانی به سیلزدگان جنوب سیستان و بلوچستان هستند.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ما تمام امکانات استان‌های همجوار و استان‌های معین را به سمت منطقه گسیل خواهیم کرد.

سردار سلامی تاکید کرد: از همان ساعات اولیه سیلاب با حضور میدانی و استقرار قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه و فعالیت سپاه سلمان سیستان و بلوچستان کار امدادرسانی به سیلزدگان این استان آغاز شده است.

وی تصریح کرد: امروز یک بیمارستان صحرایی با امکانات پیشرفته در جنوب سیستان و بلوچستان مستقر خواهد شد و به صورت تخصصی به درمان بیماران خواهد پرداخت.

سردار حسین سلامی در بدو ورود به فرودگاه کنارک مورد استقبال فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق کشور، فرماندهان نظامی و انتظامی سیستان و بلوچستان قرار گرفت.

فرمانده کل سپاه پاسداران از مناطق سیل زده جنوب سیستان و بلوچستان به منظور تسریع در روند امدادرسانی توسط نیروهای نظامی به سیل زدگان به این استان سفر کرده است.

وی از نزدیک از مناطق سیل زده جنوب سیستان و بلوچستان بازدید خواهد کرد.

همچنین سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به منظور بازدید از مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان شامگاه دوشنبه وارد چابهار شده است.

محمدجواد آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز سه‌شنبه به منظور بازدید از مناطق سیل‌زده جنوب سیستان و بلوچستان وارد فرودگاه کنارک و سپس عازم نیکشهر شد.

همچنین علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی و رضا اردکانیان شامگاه دوشنبه به منظور بررسی از روند سیلاب سیستان و بلوچستان وارد چابهار شدند.

بازدید از مناطق سیل زده جنوب سیستان و بلوچستان و شرکت در شورای اداری شهرستان‌های کنارک و چابهار از جمله مهترین برنامه‌های سفر رییس مجلس شورای اسلامی و وزیر نیرو به جنوب این استان است.

رییس سازمان اورژانس کشور دیشب جهت بازدید از مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان و نظارت بر روند ارائه خدمات بهداشتی، درمانی و فوریت‌های پزشکی به این استان سفر کرد.

بارش باران سیل‌آسا در جنوب شرق کشور که از شامگاه پنجشنبه ۱۹ دی آغاز شده، استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان را تحت تاثیر قرار داده و سبب جاری شدن سیلاب در این استان‌ها شده است.

شرایط در  سیستان و بلوچستان از سایر استان‌ها وخیم‌تر اعلام شده به طوری که میزان بارش‌ها در جنوب استان نسبت به سال گذشته ۲۶ برابر شده و در نتیجه سرریز شدن آب از پشت سدهای استان را در پی داشته است.

در سیستان و بلوچستان تعداد ۵۰۰ روستا و ۱۴ شهرستان درگیر سیل هستند و ۲۰ هزار واحد مسکونی بر اثر جاری شدن سیلاب تخریب کلی و جزئی دیده است.

امدادرسانی به روستاهای جنوب سیستان و بلوچستان تنها از طریق بالگرد و یا قایق امکان پذیر است و با وجود تلاش امدادگران، چادر، مواد غذایی بسته بندی، پتو و ملزومات پزشکی و بهداشتی از اقلام ضروری مورد نیاز مردم منطقه است.

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
مرا آگاه ساز اگر
جدیدترین اخبار