займ на карту срочно
کد خبر: 37798 | سرویس: استان ها
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۸ | ساعت » ۲۰:۴۲

نبود بزرگراه و اتوبان، وجود جاده‌های ۲ طرفه و ناایمن، رعایت نکردن مقررات راهنمایی و رانندگی و قاچاق انسان و سوخت زمینه را برای پرواز راحت ققنوس مرگ در راه‌های سیستان و بلوچستان فراهم کرده و مردم این دیار هر هفته شاهد جان باختن تعدادی از هموطنان و یا اتباع بیگانه هستند.

گستردگی و پراکندگی استان پهناور سیستان و بلوچستان، طولانی بودن فاصله بین شهرها و روستاها، نبود جاده‌های ۲ بانده و بزرگراه و رفت و آمد و ترافیک بالای برخی جاده های این استان حوادث ناگواری را رقم می زند که جبران ناپذیر است.

سرعت زیاد خودروهای حامل قاچاق نه تنها جان راننده و سرنشینان این خودروها بلکه سایر خودروهای عبوری در جاده های ۲ طرفه سیستان و بلوچستان بویژه برخی شهرستانهای جنوبی این استان را به مخاطره می اندازد.

فوت ۲۸ نفر و زخمی شدن ۲۱ نفر تنها در یک فقره حادثه رانندگی در محور خاش- سراوان در چند روز پیش نمونه‌ای بارز از خطای انسانی ناشی از رعایت نکردن مقررات رانندگی و دو طرفه بودن جاده‌ها در این استان است.

جابجایی اتباع بیگانه غیرمجاز (قاچاق انسان) و انتقال موادسوختی قاچاقچیان را ترغیب به سرعت زیاد برای فرار از قانون در جاده‌ها می‌کند که همین مساله جان سایر شهروندان را به خطر می اندازد.
ساخت بزرگراه و اتوبان و جلوگیری از تردد قاچاقچیان سوخت و انسان در جاده های کنونی از مهمترین درخواست‌ها و مطالبات مردم سیستان و بلوچستان است/ایرنا

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
مرا آگاه ساز اگر
جدیدترین اخبار