займ на карту срочно
کد خبر: 37773 | سرویس: استان ها
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۸ | ساعت » ۱۹:۱۱

همزمان با دومین روز تغییرات در سهمیه‌بندی بنزین و اصلاح قیمت این فرآورده نفتی آرامش در همه جایگاه‌های عرضه سوخت سیستان و بلوچستان برقرار است…

به گزارش کیانسه ازایرنا ،همزمان با دومین روز تغییرات در سهمیه‌بندی بنزین و اصلاح قیمت این فرآورده نفتی آرامش در همه جایگاه‌های عرضه سوخت سیستان و بلوچستان برقرار است و مردم با هوشیاری کامل و در فضایی آرام به فعالیت‌های روزانه و در صورت نیاز به سوختگیری خودروهای خود مشغول هستند.

پس از اجرای طرح سهمیه بندی بنزین از ۲۴ آبان با وجود پخش شایعات بی اساس و کلیپ‌های غیرواقعی از سوی بدخواهان نظام و ملت در فضای مجازی؛ هوشیاری مردم و بالا بودن شور و شعور سیاسی آنان تمامی توطئه ها و دسیسه های دشمنان را نقش بر آب کرده و در این صحنه نیز با آرامش به قوانین و مقررات کشور پایبند هستند و از روز گذشته تاکنون هیچ مورد ناآرامی مشاهده نشده و به گفته مسئولان هیچ مشکلی در روند توزیع بنزین وجود ندارد و روند عادی فعالیت جایگاههای سوخت و سوختگیری مردم ادامه دارد.

بر اساس مشاهدات خبرنگاران ایرنا در نقاط مختلف سیستان و بلوچستان روند سوخت گیری خودروها نیز در همه جایگاه های این استان همچون روزهای گذشته عادی و بدون ازدحام در جریان است.

مردم همیشه درصحنه، قانونمدار و مهربان سیستان و بلوچستان با آگاهی از فتنه دشمنان که در صدد ایجاد هرج و مرج در کشور هستند و پرهیز از هرگونه اغتشاش و ناآرامی همراه و همگام با مسئولان در فضایی امن و آرام به زندگی روزمره خود مشغول هستند و یک بار دیگر وفاداری خود را به نظام و قانون و مقررات جمهوری اسلامی ایران ثابت کردند.

جایگاه‌های سوخت بر خلاف روزهای گذشته بدون وجود صف‌های طولانی خودروها، به فعالیت عادی مشغول هستند و شهروندان با آرامش و بدون دغدغه در صورت نیاز به سوختگیری خودروهای خود می پردازند.

مردم آگاه و قانونمدار ایران هیچگاه در مسیر خواسته دشمنان حرکت نمی‌کنند

استاندار سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تقدیر از مردم صبور و قانونمدار این استان اظهار داشت: تصمیم اتخاذ شده از سوی مسئولان کشور برای عموم مردم قابل احترام است و همه باید کمک کنیم تا این تصمیم نظام نیز بخوبی و بنحو شایسته اجرا شود.

احمدعلی موهبتی بیان کرد: دشمنان و بدخواهان نظام و ملت و گروه‌های معاند و متخاصم همواره مترصد ایجاد  فرصت برای ناآرام کردن فضای کشور و به خشونت کشاندن اوضاع هستند و سعی دارند از هر فرصتی برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنند، اما ملت ایران با آگاهی از دسیسه های شیطانی دشمنان هیچگاه در مسیر خواسته آنان حرکت نمی کنند.

وی تاکید کرد: باید با اطلاع‌رسانی به مردم از جنگ روانی و عملیات روانی که توسط رسانه‌های معاند ایجاد می‌شود جلوگیری کرد و اجازه نداد که شرایطی برای خوراک تبلیغاتی دشمن به وجود آید.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه تفاوت قیمت موادسوختی در ۲ سوی مرز باعث رواج قاچاق سوخت و هدر رفتن سرمایه ملی شده است، گفت: آزادسازی قیمت بنزین و گازوئیل در سیستان و بلوچستان برای کاهش چشمگیر قاچاق سوخت بسیار مفید است.

وی با اشاره به تصویب نرخ جدید بنزین افزود: آزادسازی قیمت بنزین و حذف یارانه سوخت به پیشبرد زیرساخت‌ها و طرح‌های عمرانی در کشور کمک خواهد کرد.

آرامش در سیستان و بلوچستان همچون گذشته برقرار است

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان نیز از برقراری آرامش در این استان بعد از اعلام قیمت های جدید بنزین خبر داد و گفت: با وجود دعوت بدخواهان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به ایجاد اغتشاش و ناآرامی، مردم آگاه و فرهیخته و مرزدار این استان بدون توجه به این دسیسه ها، با آرامش به زندگی روزمره خود مشغولند و هیچگاه آرامش خود را فدای خواسته دشمنان نمی کنند.

سردار محمد قنبری افزود: دشمنان انقلاب اسلامی در هیج زمانی دست از توطئه و دشمنی بر نمی دارند اما باید بدانند که ملت هوشیار ایران همیشه در صحنه بوده و از نظام اسلامی خود و دستاوردهای انقلاب با جان و دل حفاظت می کنند.

وی با بیان اینکه دشمنان تلاش‌هایی برای القائات روانی در فضای مجازی را از روز گذشته آغاز کرده اند گفت: تاکنون هیچ گونه ازدحام و درگیری در جایگاه‌های عرضه سوخت سیستان و بلوچستان گزارش نشده است.

افزایش خودسرانه قیمت‌ها ممنوع است

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: طرح سهیمه بندی و اصلاح قیمت بنزین بر اساس تدابیر مسئولان و کارشناسان انجام و جزئیات آن نیز از طریق اطلاعیه ها و مصاحبه های متعدد به مردم اطلاع رسانی شده است و در نهایت مابه‌التفاوت اختلاف بنزین به مردم جامعه هدف بازگشت داده می‌شود.

علی زینی‌وند افزود: اصلاح قیمت بنزین نباید هیچ تأثیری بر تعرفه سایر اقلام در کشور بگذارد و چنانچه عده ای خارج از ضابطه به صورت خودسرانه قیمت‌ها را افزایش دهند متخلف محسوب شده و طبق قانون با آنان برخورد می شود.

وی از مردم خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلف، موارد را اطلاع رسانی کنند تا در اسرع وقت با متخلفان برخورد قانونی شود.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار ادامه داد: از مردم تقاضا می شود به اخبار و مطالب و شایعاتی که در کانال‌های خبری معاند و گروه‌های مخالف نظام اسلامی منتشر می‌شود توجه و استناد نکنند چرا که آنها خیرخواه ملت ما نبوده و حتی اکثر تصاویر و کلیپ های منتشر شده یا مربوط به کشور ما نبوده و یا در سالهای گذشته اتفاق افتاده است که به نیت فریب مردم نشر می دهند.

وی تصریح کرد: مخالفان نظام با این حربه به دنبال تحریک مردم و ایجاد التهاب در جامعه هستند که شهروندان باید با درایت خود این توطئه دشمنان و بدخواهان را نیز خنثی و آنان را ناامید کنند.

زینی وند تاکید کرد: خواسته و مطالبات مردم مورد بررسی قرار خواهد گرفت و از آنجا که این طرح در ابتدای راه است قطعاً نواقص و کاستی هایی دارد که به مرور زمان مشکلات برطرف خواهد شد.

اعتراض‌ها به اصلاح قیمت بنزین که بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی سران قوا از دقایق اولیه بامداد جمعه ۲۴ آبان به اجرا گذاشته شد، در شهرهای مختلف اشکال متفاوت داشت.

در برخی شهرها این اعتراض ها تنها در حد تجمع بود و در برخی شهرها با ایجاد ترافیک همراه شد.

علی ربیعی سخنگوی دولت، محمود واعظی رئیس‌دفتر رئیس جمهوری و محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه از شامگاه جمعه تاکنون در اظهارنظرهایی جداگانه تأکید کرده‌اند که موضوع تغییر بهای بنزین مصوبه شورای عالی اقتصادی سران قوا و تصمیم همه اجزای نظام است. همچنین دولت با توجه به دغدغه‌هایی که درباره معیشت مردم وجود دارد موظف است تا تمام پولی که از این مسیر به دست می‌آید در قالب یارانه‌ای جداگانه به حدود ۶۰ میلیون‌نفر از مردم ایران پرداخت کند و مهمترین مساله دولت در این اصلاح قیمت، اصلاح نظام پرداخت یارانه به نفع همه مردم بوده است.

دولت تاکید کرده است که به سرعت سازوکار پرداخت یارانه اصلاح قیمت بنزین اعلام می‌شود و ۶۰ میلیون ایرانی از آن بهره مند خواهند شد.

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
مرا آگاه ساز اگر
جدیدترین اخبار