займ на карту срочно
کد خبر: 37181 | سرویس: استان ها
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۸ | ساعت » ۱۸:۳۳

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: میانگین افزایش صادرات کالاهای غیرنفتی در ۵ ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.

به گزارش کیانسه ازایسنا؛ بهروز آقایی با اشاره به عملیات تخلیه و بارگیری در بندر چابهار اظهار کرد: افزایش کیفیت و کاهش زمان فرآیند تخلیه و بارگیری کالا در بندر از موضوعات مهمی است که برای صاحبان بار و کالا نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه بندر چابهار در سال جاری در این خصوص عملکرد مثبت و رو به رشدی را تجربه می کند، گفت: تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی در ۵ ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۱ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با اشاره به افزایش صادرات از بندر چابهار بیان کرد: صادرات کالاهای غیرنفتی در این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۱۰۰ درصد افزایش داشته که این مهم نشان از بازاریابی مستمر و جذب تجار و صاحبان کالا در داخل و خارج از کشور است.

آقایی یادآور شد: رشد صادرات از جمله مقوله هایی است که نشانگر تولید ثروت در کشور است و افزایش دو برابری آن در بندر چابهار بسیار امیدوار کننده است.

وی همچنین درخصوص تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی اعلام کرد: خوشبختانه در این زمینه نیز رشد ۱۰۶ درصدی را شاهد هستیم.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: تردد شناورهای با ظرفیت بیشتر از یک هزار تن نیز تا پایان مردادماه سال جاری بیش از ۲۵ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
مرا آگاه ساز اگر
جدیدترین اخبار