займ на карту срочно
کد خبر: 37048 | سرویس: استان ها
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ | ساعت » ۱۸:۰۵

فرمانده انتظامی مازندران از کشف ۲۵۰ میلیارد ریالی زمین خواری و آزادسازی ۵۰ هزار متر مربع از اراضی ملی و منابع طبیعی از زمین خواران در شهرستان “چالوس” خبر داد.

کیانسه :سردار سید محمود میرفیضی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری گفت: در پی کسب خبری مبنی بر محصور کردن مناطقی از عرصه ملی و جنگلی در یکی از روستاهای حومه شهرستان چالوس، موضوع در دستور کار فرماندهی انتظامی آن شهرستان قرار گرفت.

وی تصریح کرد: ماموران پلیس آگاهی شهرستان چالوس با همکاری اداره منابع طبیعی شهرستان و یگان حفاظت منابع طبیعی غرب استان با تشکیل اکیپی ویژه طی بازدید و تحقیقات به عمل آمده دریافتند، بیش از ۵ هکتار از اراضی ملی و جنگلی در بستر رودخانه و سد”زوات” از سوی افرادی محصور و تصرف شده است.

فرمانده انتظامی استان مازندران افزود: با دریافت این اطلاعات و با هماهنگی قضائی، عملیات آزادسازی و خلع ید اراضی تصرف شده با همکاری اداره منابع طبیعی شهرستان و یگان حفاظت منابع طبیعی غرب استان به مرحله اجرا درآمد که در نتیجه تمام ابنیه و تاسیسات اعم از دیوارها، دکه‌ها، آلاچیق و سفره‌خانه‌ها احداثی تخریب و اراضی ملی به دامن طبیعت بازگردانده شد.

این مسؤول اظهار کرد: برابر اعلام کارشناسان ارزش ریالی این مقدار از اراضی ملی بالغ بر۲۵۰ میلیارد ریال برآورد شده که در این ارتباط متهمان پرونده شناسایی و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

میرفیضی در پایان با اشاره به این که تجاوز به منابع طبیعی، تجاوز به سرمایه‌های کشور و حقوق همه مردم به ویژه نسل آینده این سرزمین است، گفت: زمین خواران بدون در نظر گرفتن حق عامه مردم در بهره‌مندی از نعمت های خدادادی با هدف رسیدن به سودهای کلان اقدام به تصرف زمین و منابع طبیعی می‌کنند که برای مقابله با این مشکل، همکاری همه مردم و دستگاه های نظارتی الزامی است.

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
مرا آگاه ساز اگر
جدیدترین اخبار