займ на карту срочно
کد خبر: 37036 | سرویس: استان ها
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۸ | ساعت » ۱۹:۱۱

کیخا:سخن ما با استاندار حال حاضر این است اولا حضور شما در منطقه شمال استان به اندازه کافی و وافی نیست، شما استاندار سواحل مکران نیستید..

به گزارش کیانسه :حجت الاسلام کیخا ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه در زابل اظهار کرد: اخیرا فیلم کوتاهی از برخورد یک مامور در مرز با تعدادی از مردم کوله بر زحمتکش فرقی ندارد ایرانی یا افغان،پخش شد. برخوردی بسیار زشت و زننده و دور از شان یک سرباز نظام اسلامی که از فرمانده محترم و مسئول مافوق آن مامور درخواست داریم تا این موضوع بررسی و برخورد شود و حداقل برخورد با این شخص اخراج از آن سمت است چرا که چنین فردی لیاقت پوشیدن آن لباس مقدس را ندارد.

وی ادامه داد: ما به استاندار اسبق از ظلم به مرد و مرز نشینان گفتیم و هشدار دادیم، اگر خبر نداشت کفایت مقام را نداشت چرا که اطلاع از اوضاع و احوال مردم وظیفه یک مسئول است و اگر خبر داشت لیاقت مقام را نداشت به جهت اینکه نوعی شراکت در جنایت است.

امام جمعه زابل افزود: سخن ما با استاندار حال حاضر این است اولا حضور شما در منطقه شمال استان به اندازه کافی و وافی نیست، شما استاندار سواحل مکران نیستید، اگر چه وسعت استان شما را اذیت میکند ولی تا اطلاع ثانوی شما استاندار سیستان و بلوچستان هستید.

وی ادامه داد: ثانیا عدم توجه شما به هشدارها و مطالبات دانشجویان عزیز ما در طول این یکسال، نشانگر ضعف قوه سامعه شماست که باید یا درمان شود و یا اگر دیوارها مانع هستند حضور میدانی و بدون واسطه داشته باشید.

کیخا بیان کرد: یک قضیه دیگر که بسیار جای نگرانی و ناراحتی دارد این است که شما در طلیعه حضور در استان در دو مجلس به بحث مافیای سوخت اشاره کردید و گفتید اینکه در یک نقطه از مرز چند پمپ بنزین وجود داشته باشد به این معناست که یک جای کار می لنگد، حال سوال اینجاست که شما برای مقابله با آن چه کردید؟ چرا نماینده دولت را در آن نقطه توبیخ و برکنار نکردید؟

وی افزود: مگر نه اینکه این پمپ ها تحت نظارت ایشان و یا با مجوز ایشان مشغول به فعالیت بوده اند؟ نکته مهم تر این است که تمام فرمانداران مناطق تغییر کردند و عوض شدند اما فرد مورد نظر تغییر نکرد.

امام جمعه زابل گفت: بیش از سه سال از بحث مرز گذشت و نتیجه ای حاصل نشد، چرا مردم حق شایسته ای از مرز نداشته باشند و آثار ظرفیت مرز در سفره هایشان مشاهده نمیشود، پاس مرزی چه شد؟ کارخانه لاستیک سازی که در زمان انتخابات و صرفا برای تبلیغات سیاسی مطرح شد ، چه شد؟

وی بیان کرد: بنده با هیچ حزب و جناحی تعارف ندارم و فرا جناحی عمل میکنم مطالبات مردم را بیان میکنم کار ببینیم تشکر میکنم و به موقع یقه خیانتکاران را خواهم گرفت، اگر در جایی که باید رونق تولید و شغل شکل بگیرد و نمی‌گیرد مشکل از نظام اسلامی نیست بلکه مشکل از آن مسئول کم کار است،این ها گفته میشود تا مشکلات به پای نظام اسلامی نوشته نشود.

وی گفت: تشکر ویژه از رسانه ها و فعالین رسانه ای که با وجود فشارها و خطرها با تریبون نماز جمعه هم صدا شدند و مطالبه گری کردند، تعدادی فقط برای خدا مافیای سوخت و دام را فریاد زدند و عده ای که خودشان نیز آلوده بودند سکوت کردند ولی امروز با خبر میشویم که با همت سربازان گمنام امام زمان(عج) و قوه قضائیه دستگیر شده اند.

کیخا ضمن تبریک فرا رسیدن ۱۷ مرداد روز خبرنگار، گفت: این روز را به همه صاحبان قلم در عرصه خبر و رسانه تبریک و خداقوت عرض میکنیم، اهمیت نگارش خبر در همه زمان ها بسیار بالا بوده بالاخص امروزه که در اماکنی بحث پیشرفت و آبادانی در میان است، بطور مثال نقش یک خبرنگار و اهل رسانه چه در رسانه ملی و غیر آن، چه در فضای حقیقی و مجازی برای بیان مطالبات مردم و انعکاس مشکلات و اطلاع رسانی برای مسئولین جزء ارکان پیشرفت است.

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
مرا آگاه ساز اگر
جدیدترین اخبار