займ на карту срочно
کد خبر: 37024 | سرویس: استان ها
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۸ | ساعت » ۱۸:۲۲

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت: بارندگی های مونسون که از تاریخ ۲۱ تیرماه در جنوب استان آغاز شده و کماکان ادامه دارد خسارت ها زیادی به زیرساخت های جاده ای وارد کرده است.

به گزارش کیانسه ازایسنا ،ایوب کُرد دراین خصوص افزود: جهت تامین ایمنی شهروندان و کاربران جاده، کشیک گشت های راهداری در مسیرهای آسیب پذیر مجاور رودخانه های فصلی و در معرض سیلاب، تا زمان برطرف شدن کامل شرایط کنونی ادامه خواهد داشت. تا کنون بیش از چهار مرحله محورهای فرعی مهرستان به ایرانشهر و مهرستان به سرباز جهت انجام اقدامات احتیاطی و پیشگیرانه و از طریق نصب به موقع علایم ایمنی و هشدار دهنده، مسدود و با تلاش راهداران، بازگشایی شده اند تا از ایجاد هر گونه خطر احتمالی برای هموطنان جلوگیری به عمل آید.
کُرد با اشاره به خسارات وارده به بدنه جاده و ابنیه فنی گفت: سیل بسیاری از دیواره‌های هدایت آب و دریواسیون‌ها (دیواره هدایت اب برای جلوگیری از ورود سیلاب‌ها) را شکسته و آبراه‌‌ها را تغییر داده است که همکاران ما ضمن آماده باش جهت مواجهه با سیل احتمالی، در حال انجام عملیات ترمیم موقت آسیب ها هستند.
سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در ادامه گفت: در حوزه راه‌های شهرستان مهرستان حدود ۷۲ دستگاه آبنما و ۳۹۵ دستگاه پل وجود دارد که تعدادی از آنها تخریب شده و برآورد اولیه، حاکی از وارد آمدن بالغ بر ۱۲۰ میلیارد ریال خسارت به بدنه و ابنیه فنی جاده‌های آسفالته فرعی و روستایی و جاده‌های خاکی و شنی روستایی حوزه این شهرستان است.
وی افزود: راه روستایی خاکی و شنی حوزه همونت، هنزامان، دهستان بیرک و بخش آشار با توجه به بارندگی های اخیر دچار تخریب و آسیب شده که با انجام عملیات ترمیم توسط همکاران ما، بازگشایی گردیده است ضمن این‌که رویه آسفالت محور مهرستان به سرباز و کافه بلوچی به آشار و ایرافشان و۱۶ کیلومتر از محور مهرستان – بختی تخریب و نیاز به بهسازی و روکش دارد.
وی گفت: لازم است تا مردم منطقه با توجه به هشدارهای هواشناسی، با برنامه ریزی و هماهنگی کامل نسبت به تردد در محورهای حوزه شهرستان مهرستان اقدام و آخرین اطلاعات مسیرها را از تلفن گویای ۱۴۱ دریافت کنند.

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
مرا آگاه ساز اگر
جدیدترین اخبار