займ на карту срочно
کد خبر: 37021 | سرویس: استان ها
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۸ | ساعت » ۱۸:۱۸

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: روستای تنگ‌سرحه نیکشهر در جنوب سیستان و بلوچستان با عنوان روستای ملی حصیربافی در فهرست میراث ملی صنایع دستی به ثبت رسید.

کیانسه :پویا محمودیان روز چهارشنبه در نشست با صنعتگران و هنرمندان صنایع دستی سیستان و بلوچستان در زاهدان اظهار داشت: باید با تمام توان برای آموزش، تولید و ترویج صنایع دستی این استان تلاش کنیم و در این زمینه کارگروه‌هایی را برای حل مشکلات مردم تشکیل دادیم و تمام تلاش را برای تامین مواد اولیه صنعتگران سیستان و بلوچستان بکار خواهیم گرفت.

وی گفت: سی و دومین نمایشگاه سراسری صنایع دستی کشور شهریور ماه امسال برگزار می شود که امیدواریم صنعتگران این استان پررنگ‌تر از قبل و با تمام توان در این نمایشگاه حضور داشته باشند.

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور افزود: در ورودی تنگ سرحه یک بازارچه دائمی صنایع دستی با سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیون تومانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در حال راه اندازی است و سال گذشته نیز سرمایه گذاری‌هایی در آنجا صورت گرفت که نسبت به توسعه و رشد زیرساخت های ۲راهی تنگه سرحه بسیار موثر بود.

وی بیان کرد: همچنین شورای جهانی صنایع دستی، کلپورگان سراوان را بواسطه سفال هفت هزار ساله‌اش به عنوان نخستین روستای صنایع دستی جهان، ثبت کرد.

دیدار با صنعتگران سیستان و بلوچستان و بازدید از موزه منطقه‌ای جنوب شرق و بازارچه‌های صنایع دستی از برنامه‌های سفر ۲ روزه معاون صنایع دستی میراث فرهنگی کشور به این استان است./ایرنا

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
مرا آگاه ساز اگر
جدیدترین اخبار