займ на карту срочно
کد خبر: 36986 | سرویس: جامعه
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۸ | ساعت » ۱۸:۲۲

سرپرست وزارت آموزش و‌پرورش گفت: تا اول مهر ماه برای ۱۰۰ هزار نفر از معلمان حکم تمام وقت می‌خورد.

کیانسه :سید جواد حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: هم‌اکنون برای‌ ۱۰ هزار معلم حکم تمام وقت صادر شده است و پیش‌بینی می‌کنم تا اول مهر برای بیش از ۱۰۰ هزار نفر از معلمان حکم تمام وقت بخورد و این تعداد از معلمان در طرح معلم تمام وقت مشارکت کنند، این اولین بار است این موضوع را اعلام می‌کنم و از این طریق ۶۵۰ هزار ساعت حق‌التدریس پُر می‌شود.

بهمن سال ۹۷ بود که وزارت آموزش‌وپرورش، بخشنامه طرح معلم تمام وقت را ابلاغ کرد و بر این اساس دبیران و هنرآموزانی که در هفته ۳۰ ساعت تدریس داشته باشند از ۱۷٫۵ درصد فوق‌العاده ویژه بهره‌مند خواهند شد.

همچنین یارمحمد حسین‌بر مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش پیش از این در پاسخ به این پرسش که “معلمانی که تمایل به عضویت در طرح معلم تمام‌وقت دارند باید از چه‌زمانی اقدام کنند؟” گفته بود: از نیمه دوم تیر ماه ثبت‌نام معلمان متقاضی عضویت در طرح “معلم تمام‌وقت” آغاز می‌شود و احکام مربوط نیز اول مهر صادر خواهد شد.

وی افزود: معلمانی که تمایل به عضویت در این طرح دارند باید به امور اداری مناطق آموزش‌وپرورش محل اشتغال خود مراجعه و فرم مربوطه را تکمیل کنند و افرادی که سال تحصیلی گذشته در این طرح عضو شدند باید مجدداً مراجعه و عضویت خود را تکرار کنند، افرادی که به عضویت طرح “معلم تمام‌وقت” درمی‌آیند از ۱۷٫۵ درصد فوق‌العاده ویژه بهره‌مند می‌شوند و محاسبه فوق‌العاده ویژه بدین صورت است که حق شغل، حق شاغل، حق ایثارگری، سختی کار و فوق‌العاده شغل محاسبه شده و ۱۷٫۵ درصد آن مد نظر قرار می‌گیرد.

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش وپرورش متذکر  شد: این طرح به‌نفع فرهنگیان است و معلمانی که در طرح “معلم تمام‌وقت” حضور می‌یابند دیگر به‌صورت ماهانه رقم حق‌التدریس را دریافت می‌کنند همچنین هیچ ارتباطی میان این طرح و تأخیر در پرداخت حق‌التدریس‌ها وجود ندارد و ما پیگیر هستیم که پرداخت آن هم به‌روز شود.

حسین‌بر بیان کرد: سال گذشته طبق آخرین گزارش ۱۰ هزار نفر به عضویت طرح “معلم تمام‌وقت” درآمدند و بعد از اینکه احکام صادر شد تعداد متقاضیان افزایش یافت اما چون حقوق را صادر کرده بودیم دیگر امکان عضویت افراد جدید محقق نشد/برنا

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
مرا آگاه ساز اگر
جدیدترین اخبار