займ на карту срочно
کد خبر: 35084 | سرویس: جامعه
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۷ | ساعت » ۱۹:۰۲

ئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: از زمان محول شدن وظیفه ساماندهی دفاتر پیشخوان خدمات دولت به سازمان تنظیم مقررات، تاکنون پروانه بیش از ۵۰۰ دفترپیشخوان خدمات دولت لغو شده است.

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، «حسین فلاح جوشقانی» دلیل لغو پروانه این دفاتر را فعالیت نکردن آنان ذکر کرد و افزود: کار ساماندهی دفاترپیشخوان خدمات دولت براساس اساسنامه شرکت ملی پست از سال ۱۳۹۵ به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی محول شد.

به گفته وی، صدور پروانه این دفاتر از طریق سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی انجام می شود و با تجهیز سیستم ها، نظارت نیز به صورت برخط صورت می گیرد.

فلاح افزود: حدود ۱۳ هزار دفتر پیشخوان و دفتر خدمات ارتباطات و فناوری اطلاعات (ICT) در کشور فعالیت می کند که به دلیل تغییر ماهیت سرویس ها، دفترهای خدمات ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز باید به دفاتر پیشخوان تبدیل شوند.

معاون وزیر ارتباطات، راه اندازی دفتر و ارائه سرویس را ۲ مشکل اصلی دفاتر پیشخوان برشمرد و تاکید کرد: سازمان های خدمت رسان مانند ثبت احوال، تامین اجتماعی و وزارت تعاون باید سرویس های خود را در این دفاتر ارائه کنند و نباید به صورت موازی دفتری را راه اندازی کنند.

وی یادآورشد: کارگروهی در همین زمینه در استان ها با محوریت مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات هر استان و نماینده استانداری و سازمان اداری و استخدامی کشور برای بررسی میزان نیازمندی استان ها به دفاتر پیشخوان تشکیل شده است.

اساسنامه جدید شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران سال ۱۳۹۵ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و براساس ماده ۲۶ آن همه اشخاص حقیقی و حقوقی که قبل از تصویب این اساسنامه دارای مجوز و پروانه در زمینه عرضه خدمات پستی بوده اند موظف شدند حداکثر تا یک سال با نظارت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نسبت به انطباق شرایط خود با این اساسنامه اقدام کنند.

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
مرا آگاه ساز اگر
جدیدترین اخبار