займ на карту срочно
کد خبر: 35067 | سرویس: بین الملل
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۷ | ساعت » ۱۸:۵۶

در پی جنجال گسترده به دلیل حضور محمد بن سلمان در اجلاش بین‌المللی گروه ۲۰ به دلیل قتل جمال خاشقجی حضور او در این اجلاس هم بی‌حاشیه نبود به طوریکه او در جریان گرفتن عکس دسته جمعی رسمی رهبران و شخصیت‌های برجسته در اجلاس گروه ۲۰ در بوئنوس آیرس آرژانتین مورد بی‌توجهی قرار گرفت و در حاشیه بود چراکه بعد از گرفتن عکس رهبران جهان او را مورد بی‌اعتنایی قرار دادند و این حاکم دوفاکتوی سعودی به سرعت بدون هیج دست دادنی و صحبتی با هیچ یک از مقامات محل را ترک کرد.

با افتتاح اجلاس سران گروه ۲۰ در بوئنوس آیرس نگاه‌ها متوجه حضور ولیعهد سعودی بود و دوربین‌های عکاسان روی تعامل و برخورد رهبران و مقامات جهان با او متمرکز بودند؛ کسانی که از نحوه برخورد عربستان با پرونده قتل جمال خاشقجی عصبانی شکایت داشته‌اند.

محمد بن سلمان در اولین تصویر رسمی که رهبران شرکت کننده را نشان می‌داد اولین کسی بود که سکویی که عکس رهبران شرکت کنده در اجلاس را ترک کرد.

قبل از افتتاحیه اجلاس سران گروه ۲۰ محمد بن سلمان حدود یک ساعت قبل از افتتاحییه رسمی نشست مورد استقبال رئیس‌جمهوری آرژانتین قرار گرفت و رئیس جمهوری آرژانتین قبل از اجلاس با او درباره شکاوی علیه او در خصوص نقض حقوق بشر و جرایم جنگی و پرونده خاشقجی صحبت کرده بود.

همچنین رسانه‌ها تصاویری از دیدار رهبران اندکی با او در اجلاس از جمله امانوئل ماکرون،‌ رئیس‌جمهوری فرانسه که پیام بسیار جدی را به او درباره یمن و خاشقجی داد منتشر کردند.

بن سلمان خود را در گوشه صف دوم رهبران به طوریکه بسیار علاقه‌مند به دست دادن با رهبران بود نشان داد اما اکثر مقامات به رغم اینکه بن سلمان اولین کسی بود که از افرادی که برای عکس گرفتن می‌آمدند، استقبال می‌کرد با او دست ندادند.

اما در تلاش برای زدودن سایه جنایت قتل خاشقجی و جنگ یمن بر اجلاس گروه ۲۰ وزارت خارجه سعودی با انتشار تصاویری در توییتر سعی کرد نشان دهد بن سلمان در این اجلاس مورد توجه مقامات قرار گرفته و تصاویر از بن سلمان با رئیس‌جمهوری فرانسه در حاشیه اجلاس منتشر کرد.

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
مرا آگاه ساز اگر
جدیدترین اخبار