займ на карту срочно
کد خبر: 34708 | سرویس: دانش و فناوری
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۷ | ساعت » ۲۰:۱۸

درحالی‌که رقبای اپل سال ۲۰۱۹ را سال عرضه گوشی‌های هوشمند مجهز به اتصالات نسل پنجم ۵G تعریف کرده‌اند، این کمپانی آمریکایی سال ۲۰۲۰ را برای خود تعریف کرده و از هم‌اینک قافیه را باخته است.

به گزارش کیانسه ازخبرآنلاین، درحالی‌که اپراتورهای آمریکایی سرمایه‌گذاری سنگینی روی اتصالات نسل پنجم کرده‌اند، قرار است اینتل مودم ۵ جی را به اپل بدهد و اپل به نوشته «فست کمپانی» نمی‌تواند آیفون خود را برای ۲۰۱۹ آماده کند، چراکه اپل قرار بوده از تراشه کوآلکوم استفاده کند، اما به دلیل دعوای حقوقی میان این دو کمپانی، داستان توسعه ۵ جی به تأخیر افتاد و اپل به‌ناچار باید با اینتل مشارکت کند و مودم ۱۰ نانومتری ۸۱۶۱   اینتل برای ۲۰۲۰ به اپل داده می‌شود.{لینک}

اپل در سال ۲۰۱۶ استراتژی خود را برای ۵ جی بر اساس مشارکت با کوآلکوم و اینتل بنا کرد اما بعداً با کوآلکوم به هم زد و حالا چاره‌ای جز مشارکت با اینتل ندارد.

آزمایش روی تراشه ۸۰۶۰ چندان مطلوب نبوده و اینتل در حال تلاش برای کاهش گرما روی مودم خود هنگام اتصال به ۵ جی است که دردسر بزرگی ساخته است. بسیاری از اپراتورهای مخابراتی در آمریکا برای اتصالات نسل پنجم از امواج رادیویی ۳۰ و ۳۰۰ گیگاهرتز استفاده می‌کنند که باعث تولید گرمای بیش‌ازحد برای تراشه‌های اینتل شده است و عمر باتری روی ابزار الکترونیکی را به‌شدت کاهش می‌دهد.

اگر اینتل نتواند گرمای اضافی روی تراشه ۵ جی خود را کاهش دهد، اپل مجبور است به‌سوی مدیاتک برود و این خود داستانی جدید در روابط اپل آمریکایی با شرکای شرقی به وجود می‌آورد.

این در حالی است که مودم X50 کوآلکوم روی گوشی‌های اندرویدی برای اتصالات ۵ جی مشکل نداشته و گرما هم ایجاد نمی‌کند. بنابراین گوشی‌های اندرویدی در سال آینده میلادی با ۵ جی راهی بازار می‌شوند و اپل باید همچنان منتظر باشد تا شرکای سخت‌افزاری‌اش تراشه مناسب را بسازند!

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
مرا آگاه ساز اگر
جدیدترین اخبار