займ на карту срочно
کد خبر: 34582 | سرویس: جامعه
تاریخ انتشار: ۳ آبان ۱۳۹۷ | ساعت » ۱۸:۵۸

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: تا اواخر امشب سرعت وزش باد در سطح استان اردبیل افزایش یافته و در برخی مناطق برون شهری می تواند تا ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت برسد.

به گزارش کیانسه ازایسنا مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: تا اواخر امشب سرعت وزش باد در سطح استان اردبیل افزایش یافته و در برخی مناطق برون شهری می تواند تا ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت برسد.

‌علی دولتی‌مهر در گفت‌وگو با خبرنگار اظهار کرد: با بررسی آخرین نقشه‌های هواشناسی از تداوم وزش بادهای تند تا شدید در بیشتر مناطق استان اردبیل تا ظهر جمعه خبر می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه وزش باد تند از ظهر چهارشنبه در نقاط مختلف استان آغاز شده است بطوریکه در اغلب ساعات وزش باد در شهرستان‌های سرعین، نیر، نمین، گرمی، کوثر، اردبیل و مشگین‌شهر با سرعت میانگین ۵۴ تا ۸۶ کیلومتر در نوسان خواهد بود و در برخی از مناطق به صورت لحظه‌ای سرعت باد از ۱۰۸ کیلومتر نیز بیشتر شده و به ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت نیز خواهد رسید.

 

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل تصریح کرد: با تغییر جریانات جوی و شمالی شدن آن، از روز جمعه کاهش محسوس دما و بارش باران را در بیشتر مناطق شاهد خواهیم بود.

 

دولتی‌مهر یادآور شد: وزش بادهای خیلی شدید موجب کاهش دید، ایجاد گردوخاک و در پاره ای مناطق موجب خسارات احتمالی خواهد شد.

 

وی بیان کرد: این شرایط ناپایدار جوی تا پیش از ظهر شنبه هفته آتی تداوم خواهد داشت و در این مدت بارش برف در ارتفاعات بالای ۱۶۰۰ متر دور از انتظار نخواهد بود.

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
مرا آگاه ساز اگر
جدیدترین اخبار