займ на карту срочно
کد خبر: 42478 | سرویس: استان ها
تاریخ انتشار: 18 فوریه 2021 | ساعت » 19:01

عضو کمیسیون امنیت ملی و نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا در عرصه سیاسی و اعتباری در چند سال اخیر از نظام جمهوری اسلامی ایران شکست سهمگینی خورده است.

فدا حسین مالکی روز پنجشنبه در مراسم اختتامیه جشنواره ابوذر در سرسرای اجتماعات ستاد فرماندهی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه اظهارداشت: وزیر امورخارجه آمریکا اعلام کرد که به برجام ‏بر می‌گردیم و ایران اول باید اقدامات خودش را شروع کند اما باید بدانند که طبق سیاست نظام جمهوری اسلامی ایران آمریکا ابتدا باید به تعهدات خود عمل کند.

وی ادامه داد: خوشبختانه براساس آخرین اخبار واصله از سازمان انرژی اتمی ایران و بازدیدهایی که صورت گرفته کارها بر اساس قانون و تعهدات پیش می رود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رسانه ضعیفی در سیستان و بلوچستان نداریم افزود: شرایط این استان در طول ۴۲ سال گذشته با توجه به پیچیدگی‌های خاص سیاسی و فرهنگی ‏و شرایطی که ما در کشورهای همسایه داشته‌ایم نشان از نقش تاثیرگذار رسانه‌ها و صاحبان قلم دارد که هیچ کس ‏نمی‌تواند منکر آنها باشد.‏

وی خاطرنشان کرد: چندی پیش در کمیسیون امنیت ملی با صاحبان قلم با محوریت پیچیدگی شرایط کشور نشستی برگزار شد که در این نشست به نقش رسانه‌ها در جنگ نرم تاکید شد.

مالکی ادامه داد: اصحاب رسانه می‌توانند در این تحول اساسی نقش مهمی ایفا کنند چراکه اگر یک جامعه قدرتمند داشته‌باشیم شاهد پیشرفت بیشتر خواهیم بود.

وی تصریح کرد: نقش رسانه‌ها در حل مشکلات کشور حائز اهمیت است و دستگاهها باید بدانند که در مقابل مردم بایستی پاسخگو باشند.
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه خود تحریمی یکی از موانع توسعه است گفت: باید این خود تحریمی را بشکنیم تا بتوانیم در مرزها و گلوگاه‌ها کاری که نیاز است را انجام دهیم و به راحتی از گردنه‌های سختی که در پیش رو داریم عبور کنیم.
رییس سازمان بسیج رسانه کشور نیز در ارتباط ویدئو کنفرانسی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان یکی از استان‌های با ظرفیت‌های فراوان است گفت: در سال گذشته در دیداری که با اهالی رسانه در این استان داشتیم متوجه ارتباطات و توانمندی‌های این عزیزان در بخش رسانه شدیم.
مسعود بصیری با اشاره به اینکه آثاری که به جشنواره ابوذر ارسال می‌شود نشان داد که سیستان وبلوچستان می‌تواند در زمینه رسانه تاثیرگذار باشد تصریح کرد: نگاهی نو به استان نشان می‌دهد که ظرفیت خوبی در این منطقه در زمینه رسانه وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: نگاه نو به سیستان و بلوچستان می‌تواند ظرفیت گردشگری منطقه را تقویت کند چراکه برخی از ظرفیت‌های گردشگری استان بی‌نظیر بوده و این ظرفیت‌ها باید به مردم کشور معرفی شود که لازم است رسانه‌ها به این موضوع توجه داشته باشند.

رییس سازمان بسیج رسانه سیستان ‌و بلوچستان نیز در این نشست با بیان اینکه ما در شرایطی گام دوم انقلاب را آغاز کردیم که یک گام بسیار مهم و ارزشمند است گفت: درخت انقلاب تنومد و دارای میوه شده منتهی باید این توان و ظرفیت برای دنیا ایجاد و تبیین شود.
سرهنگ پاسدار یوسف علی‌بیگی با اشاره به اینکه  مردم و مسوولان باید بتوانند از میوه‌های این انقلاب استفاده کنند افزود: جمهوری اسلامی ایران در خارج از مرزهای کشور طرفدارن زیادی دارد و کعبه آمال همه آزادگان است.
وی با بیان اینکه وظیفه ما اصحاب رسانه این است که این جشنواره‌ها به نتیجه برسد تصریح کرد: ما در قالب این رسانه‌ها ۲ کار را انجام دهیم یکی اینکه ظرفیت‌ها و توانمندی‌های نظام جمهوری اسلامی ایران و نعمت‌های انقلاب را منعکس و دوم اگر خلا و یا مشکلی است این زخم‌ها را با قدرت و تعهد رسانه‌ای و همت انقلابی برطرف کنیم.
رییس سازمان بسیج رسانه سیستان‌ و بلوچستان با تاکید بر مشارکت حداکثری در انتخابات سال آتی بیان کرد: ما اصحاب رسانه باید افکار عمومی را به سمت مشارکت حداکثری و انتخاب فرد شایسته تر در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده کشور سوق دهیم تا بتوانیم به وظیفه رسانه‌ای خود عمل کرده و در این صورت قطعا تندیس جشنواره انقلاب متعلق به ما خواهد بود.

به گزارش ایرنا در این مراسم شرکت کنندگان برتر جشنواره در بخش های مختلف معرفی شدند.

0 0 vote
Article Rating

برچسب ها:
Subscribe
مرا آگاه ساز اگر
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
جدیدترین اخبار