займ на карту срочно
کد خبر: 42176 | سرویس: استان ها
تاریخ انتشار: 4 ژانویه 2021 | ساعت » 19:18

استاندار سیستان وبلوچستان گفت:خیران در حوزه‌های مختلف بویژه مدرسه سازی در این استان به خوبی نقش‌آفرینی می‌کنند.

به گزارش کیانسه ازایرنا احمدعلی موهبتی روز دوشنبه در آیین بهره‌برداری از مدرسه ۶ کلاسه زاهدان اظهارداشت: پیوندی بین مردم این استان با مردمان دیگر نقاط کشور برقرار شده که به حق می‌توان از آن به نیکی یاد کرد.
وی بیان کرد: از ردیف تخصیص یافته در سال ۹۷ تا کنون خوشبختانه اعتبارات دولتی ۱۰۰ درصد رشد داشته و در کنار آن ورود و حضور جدی و تاثیرگذار خیران نیز مبارک و امیدآفرین بوده و خواهد بود.
واعظ مهدوی رییس شورای عالی هاسب(همدلان آینده‌نگر سیستان و بلوچستان) نیز گفت: سیستان و بلوچستان نیازمند توجه هر چه بیشتر در همه حوزه‌هاست، بویژه حوزه آموزش و پرورش و عقب ماندگی تاریخی در توسعه فضاهای آموزشی که خوشبختانه خیران ساخت ۲۰۰ مدرسه در این استان را متعهد شده‌اند.
فداحسین مالکی نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن قدردانی از اقدامات ارزنده و نگاه بلندنظرانه خیران گفت: مادامی که ظرفیت عظیم و گسترده مردمی بویژه خیران خوش‌نام در کنار اعتبارات و تصمیمات دولتی به کار آید بسیاری از موانع و مشکلات از مسیر دستیابی به اهداف حذف و شرایط بهتری پیش رو قرار خواهد گرفت.
مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان نیز بیان کرد: هم‌افزایی و همراهی مجموعه‌های مختلف اعم از دولتی و مردمی در سال‌های اخیر  بویژه ورود جدی، بی‌وقفه و شبانه‌روزی خیران عزیز اتفاقات ارزنده و ماندگاری را در حوزه فضاهای آموزشی استان رقم زده که با تمام وجود ستایشگر این مهربانی ها هستیم.
حمیدرضا رخشانی یکی از چالش‌های مهم آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان را افزایش فزاینده موالید و آمار دانش آموزی و ورود ۳۵ هزار نفر دانش آموز در هر سال تحصیلی به عرصه تعلیم و تربیت عنوان کرد و افزود: پیش‌بینی می‌کنیم تا سال ۱۴۰۴ آمار دانش آموزی این استان به یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر برسد که با این وجود حدود ۳۵ هزار کلاس درس جدید مورد نیاز خواهد بود.
به گزارش ایرنا این مدرسه ۶ کلاسه در زمینی به مساحت۲ هزار و۵۰۰ مربع با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال به صورت مشارکتی از سوی شرکت قطعه‌ساز خودرویی، عظام و اداره‌کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان ساخته شده است.

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
مرا آگاه ساز اگر
جدیدترین اخبار