займ на карту срочно
کد خبر: 41413 | سرویس: استان ها
تاریخ انتشار: 19 اکتبر 2020 | ساعت » 10:42

رئیس مرکز تحقیقات هواشناسی کشاورزی شهرستان زهک سیستان وبلوچستان گفت: در ارزیابی کمی و کیفی ماه سپتامبر سازمان هواشناسی کشور، زهک با کسب ۱۰۰ امتیاز به صورت مشترک در صدر برترین مراکز تحقیقات هواشناسی کشاورزی کشور قرار گرفت.

سهراب شیبانی در گفت وگو با ایسنا اظهار داشت: در این ارزیابی این مرکز بالاتر از ۱۸ ایستگاه هواشناسی کشاورزی نظیر اکباتان همدان، اهواز، اردبیل و نجف آباد اصفهان قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه سازمان هواشناسی ماهانه فعالیت های مراکز تحقیقات کشاورزی را ارزیابی می کند، ادامه داد: ثبت اطلاعات روزانه، وضعیت تولید محصولات هواشناسی کشاورزی و ارسال گزارشات روزانه بخشی از شاخص های این ارزیابی است.

رئیس مرکز تحقیقات هواشناسی کشاورزی با بیان اینکه این مرکز بیش از ۲۵ سال قبل تاسیس شده است، افزود: شهرستان زهک در شمال استان از قطب های کشاورزی استان است که بخش قابل توجهی از گندم مورد نیاز استان را تامین می کند.

شیبانی تصریح کرد: با توجه به اهمیت داده های هواشناسی در فعالیت های کشاورزی به ویژه در شمال استان که در تابستان ها با بادهای ۱۲۰ روزه و در زمستان ها با سوز بادها درگیر است، توصیه می شود کشاورزان قبل از فعالیت های کشاورزی به توصیه های هواشناسی کاربردی توجه کنند.

وی خاطرنشان کرد: هواشناسی کشاورزی برای افزایش بیلان تولید محصولات و کاهش آسیب های ناشی از مخاطرات جوی به کشاورزان است.

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
مرا آگاه ساز اگر
جدیدترین اخبار