займ на карту срочно
کد خبر: 41363 | سرویس: استان ها
تاریخ انتشار: 13 اکتبر 2020 | ساعت » 20:08

فرماندار زهک گفت: بیش از ۲۰ سال است که خشکسالی زندگی مردم سیستان را به سختی انداخته است، این منطقه دو ظرفیت بزرگ مرز وچاه نیمه ها را دارد.

به گزارش کیانسه از ایسنا اربابی در بازدید رییس مجلس از چاه نیمه های زابل افزود: در کشور سیستان تنها منطقه ای هستیم که رشد منفی جمعیت را به خاطر مهاجرت دارد، در کشور یک ممیز شش دهم رشد جمعیت داریم ولی در منطقه سیستان بدلیل مهاجرت رشد منفی را داریم.

وی ادامه داد: امروز سیستان تنها مرزی درکشور را دارد که صرفا صادرات محور است و از طریق ۵۰۰ کامیون و تریلی به کشور افغانستان صادرات انجام می گردد و تنها جاییکه مزیت منطقه آزاد را داراست همین منطقه سیستان است و ظرفیت بلااستفاده ای همچون چاه نیمه ها باظرفیت یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون مترمکعب داشتیم که بلااستفاده بود و دولت طرح ۴۶ هزارهکتاری را اجراکرد.

وی ادامه داد: اهمیت چاه نیمه ها به گونه ایست که ما در بدترین شرایط می توانیم از ظرفیت آن برای دامداری و کشاورزی مکانیزه استفاده کنیم.

دلمرادی مدیرعامل آب استان هم گفت: آب زیرزمینی در سیستان نداریم وکل آب سیستان از کشور افغانستان تامین می شود، چاه نیمه سوم را برای آب شرب اختصاص دادیم و آب منطقه سیستان و زاهدان از چاه نیمه ها تامین می شود و مابقی هم برای کشاورزی در نظرگرفته شده است.

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
مرا آگاه ساز اگر
جدیدترین اخبار