займ на карту срочно
کد خبر: 41286 | سرویس: استان ها
تاریخ انتشار: 1 اکتبر 2020 | ساعت » 19:15

رییس اداره حفاظت محیط زیست زابل گفت: ۶۰۰ نفر شتر به همت یگان حفاظت این اداره از پناهگاه حیات وحش تالاب بین‌المللی هامون بیرون رانده شدند.

به گزارشکیانسه از ایرنا از روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان، مهدی سراوانی اول اظهارداشت: یگان حفاظت محیط زیست یک بگ ۶۰۰ نفری شتر را از پناهگاه حیات وحش تالاب بین المللی هامون به بیرون از این منطقه راند.
وی افزود: یگان حفاظت محیط زیست در برنامه گشت‌های شبانه روزی خود در منطقه و طبیعت بصورت شبانه روزی در تمام نقاط با ظرفیت حداکثری دیده‌بانی در حال گشت زنی و مراقبت است.
رییس اداره حفاظت محیط زیست زابل ادامه داد: یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان در چند روز گذشته یک بگ ۶۰۰ نفری شتر را در منطقه شناسایی و بلافاصله اقدام به بیرون شترها از منطقه و پیگیر اقدامات قانونی در این خصوص است.

به گزارش ایرنا تالاب بین المللی هامون در زمان پرآبی یکی از تالاب‌های مهم دنیا و بزرگترین دریاچه آب شیرین در سراسر فلات ایران محسوب می شود که با مساحتی حدود ۵۷۰۰ کیلومتر مربع و دامنه عمق یک تا پنج متر در ناحیه کویری و بیابانی شرق کشور، در منطقه سیستان واقع شده است.

این تالاب از سه بخش به نام‌های هامون پوزک در شمال شرقی، هامون صابُری در شمال و هامون هیرمند در غرب و جنوب غربی سیستان شکل گرفته است.

بخش وسیعی از هامون پوزک و قسمت عمده هامون صابُری در خاک افغانستان و بقیه هامون‌ها در خاک ایران قرار دارد.

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
مرا آگاه ساز اگر
جدیدترین اخبار